BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Prezentacja platformy Hydrolift ATC w Centrum Wózków Inwalidzkich w Lublinie

Platforma Hydrolift ATC w Centrum Wózków Inwalidzkich w Lublinie

We wtorek 31 października 2023 r. odwiedziliśmy Centrum Wózków Inwalidzkich "CWI" w Lublinie przy ul. Okólnej, gdzie zaprezentowano nam działanie platformy Hydrolift ATC.

W spotkaniu udział wzięli: Panowie Rafał Kowalski i Tomasz Fonderski z Centrum Wózków Inwalidzkich “CWI” oraz Pani Alicja Jankiewicz i Pan Łukasz Lewicki z Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

Po realizacji projektu dotyczącego monitoringu wdrażania Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, widzieliśmy wiele lokalizacji, w których warunki techniczne uniemożliwiały likwidację barier architektonicznych. Po raz pierwszy w Polsce – właśnie w “CWI” w Lublinie, mogliśmy zapoznać się z zaawansowaną technologią platformy Hydrolift ATC.

Hydrolift – rozwiązania specjalne

Producentem urządzenia jest firma ATC Lift GmbH o ponad 30 letniej tradycji w technologii dźwigowej. Zaplecze produkcyjne to ponad 500 m², gdzie projektowane i tworzone są rozwiązania, spełniające potrzeby.  “Przenosimy ludzi” –  to myśl przewodnia firmy ATC Lift GmbH, którą doskonale odzwierciedla zaprezentowane urządzenie.
 

Winda jest możliwa do zastosowania praktycznie w każdych warunkach. Hydrolift to produkt, który wyróżnia się nie tylko swoją zdolnością do dopasowania podczas projektowania, ale także elastycznością w stosunku do różnych kształtów schodów i lokalizacji. Trudne przestrzenie nie są wyzwaniem. Nawet najmniejszy detal taki, jak zabezpieczenie przed stoczeniem się z platformy, może zostać specjalnie dostosowany do potrzeb klienta.

W modelu Hydrolift ogranicznik bezpieczeństwa doskonale integruje się z podłogą, pozostawiając jedynie dyskretną szczelinę. W zakresie bezpieczeństwa urządzenie jest wyposażone również w zabezpieczenia powodziowe. To powoduje, że w momencie zagrożenia platforma uniesie się samodzielnie i utrzyma w bezpiecznej pozycji do momentu aż woda ustąpi z danego terenu.

Zaprezentowane rozwiązanie jest funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Daje szansę zastosowania w miejscach dotychczas niedostępnych – również tych, objętych opieką konserwatora zabytków. Jest więc rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy dotychczas nie mogli zapewnić dostępności w danej przestrzeni.

Galeria zdjęć

Tekst: Tomasz Fonderski, Alicja Jankiewicz, Wiktoria Kwiecień

Foto: Wiktoria Kwiecień

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego”
realizowanego w okresie 06.06.2023 – 11.12.2023 r.
przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies