BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grafika z napisem "Ważne informacje dla wyborców z niepełnosprawnościami" i rysunkiem ręki wrzucającej kartę do urny

Ważne informacje dla wyborców z niepełnosprawnościami

Na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Lublin zamieszczona została szczegółowa informacja Państwowej Komisji Wyborczej o tym w jaki sposób osoby z niepełnosprawnością mogą skorzystać ze swoich uprawnień w dniu wyborów do Sejmu RP i Senatu RP oraz referendum ogólnokrajowego 2023 w dniu 15 października 2023 roku.

Ze względu na obszerność dokumentu (12 stron), odsyłamy Czytelników bezpośrednio na stronę: Informacja o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz w referendum ogólnokrajowym zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

Dodatkowo na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Wybory do Sejmu i Senatu, referendum ogólnokrajowe 2023 zawarte są szczegółowe informacje o tym jak można zamówić transport osoby z niepełnosprawnością oraz o tym gdzie się zgłosić aby móc głosować korespondencyjnie lub przez pełnomocnika.

Transport osób z niepełnosprawnością i osób starszych

Wyborcy z niepełnosprawnością i osoby starsze, mające trudności w poruszaniu się, mogą w dniu wyborów w godz. 7.00 – 21.00 skorzystać (wraz z opiekunem) z bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do lokalu wyborczego i z lokalu wyborczego do miejsca zamieszkania.

W celu zamówienia transportu należy w dniu wyborów 15.10.2023 r. kontaktować się z Miejskim Biurem ds. Wyborów i Referendum.

Numery telefonów do Miejskiego Biura ds. wyborów i referendum: 81 466 1616, 81 466 1205, 81 466 1207.

Pliki do pobrania

Notatka powstała na podstawie informacji zawartych na stronie Urzędu Miasta Lublin.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies