BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zrzutka na modernizacje naszego portalu www.niepelnosprawni.lublin.pl. Wesprzyj naszą zbiórkę!

Niepelnosprawni.lublin.pl to portal dostarczający kompleksowej i rzetelnej informacji na temat wszystkich aspektów życia osób z niepełnosprawnościami mieszkających na terenie naszego województwa lubelskiego. Strona ta nierzadko stanowi cenne źródło informacji i wiedzy dla osób z niepełnosprawnościami z naszego regionu bo dotyczy spraw im bliskich w ich najbliższym otoczeniu.

Zainicjowany został 11 lat temu przez Jana Hawełko w odpowiedzi na potrzebę środowiska osób niepełnosprawnych. Za swoją inicjatywę i bezcenny wkład w rozwój portalu Hawełko został odznaczony medalem Prezydenta Miasta Lublina.

Portal od samego początku tworzony jest przez integracyjny zespół wolontariuszy – zarówno dziennikarzy, jak i programistów czy administratorów. Coraz większa grupa odbiorców Biuletynu (kilka tysięcy odsłon miesięcznie), nowe przepisy – to wszystko postawiło nas przed koniecznością profesjonalizacji formuły funkcjonowania niepelnosprawni.lublin.pl i stworzenie zespołu redakcyjnego opartego na pracownikach, a wzmacnianego grupą wolontariuszy.

Wiele się przez ten czas zmieniło, a nasz portal aby nadążyć za zmianami wymaga modernizacji pod zmieniające się standardy i wytyczne dostępności stron www. Aby Biuletyn nadal był dostępny i zamieszczane na nim treści mogły dotrzeć do każdego, bez względu na jego potrzeby, niezbędne jest kompleksowe dostosowanie strony do wymogów WCAG 2.1.

Mimo wielu naszych działań w pozyskanie funduszy na ten cel, nie uzyskaliśmy akceptacji czy pełnej zgody mimo uzyskiwania wysokich ocen naszego projektu o dofinansowanie.

Chcemy żeby strona była jeszcze bardziej dostępna dla wszystkich, stąd inicjatywa by zebrać fundusze samemu i z pomocą darczyńców, którzy widzą w tym szlachetny cel i realną potrzebę pomocy środowisku osób z niepełnosprawnościami.

Aby wesprzeć naszą inicjatywę wystarczy kliknąć w poniższy link i wpłacić dowolną kwotę. Za każdą złotówkę jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Wierzymy, że uda nam się osiągnąć cel i będziemy mogli wcielić nasze plany w życie – by strona była bardziej dostępna, bogatsza przyjazna dla każdego! Bo nie ma rzeczy niemożliwych!

Link do Zrzutki.pl:

https://zrzutka.pl/223p25

Logo stronej internetowej zrzutka.pl

Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki

Organizacja Pożytku Publicznego Nr KRS: 0000012639

ul. S. Leszczyńskiego 23 p. 14, 20-068 Lublin

tel.: 81 533 10 22

e-mail: lfoon.lublin@gmail.com

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies