BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zaproszenie „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej” – lekarze pacjentom”

Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego - Partnerów Strefy Pacjenta, zaprasza do udziału w Virtual Dental Exhibition by CEDE.

Szczególnie polecam Państwa uwadze spotkanie online ekspertów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego z liderami organizacji pacjenckich pt. „Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej” – lekarze pacjentom“, który odbędzie się dnia 24 września br., godz. 11:15.

O związku zapalenia przyzębia z chorobami ogólnoustrojowymi jak cukrzyca oraz zespół metaboliczny, sercowo-naczyniowymi, neonatologicznymi, neurodegeneracyjnymi, onkologicznymi opowiedzą prof. Marzena Dominiak (Prezydent PTS) i prof. Tomasz Konopka (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu).

Następnie do dyskusji zaproszeni zostaną liderzy organizacji pacjenckich (Urszula Jaworska, Fundacja Urszuli Jaworskiej, Anna Śliwińska, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Aleksandra Rudnicka, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stanisław Maćkowiak, Federacja Pacjentów Polskich), którzy zarysują problemy z jakimi spotykają się pacjenci dotknięci poszczególnymi chorobami i przedstawią pożądane działania oraz rozwiązania w pokonywaniu tych barier.

Spotkanie to punkt wyjścia do ogólnopolskiej kampanii społecznej PTS i IPPiEZ mającej na celu uświadamianie, że profilaktyka próchnicy oraz innych chorób jamy ustnej to inwestycja w zdrowie całego organizmu.

Wydarzenie będzie dostępne na platformie www.vcede.pl, „live” 24-26 września br., „on demand” do 25 października br.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Należy się zarejestrować na stronie www.vcede.pl

Podczas wykładów, a także po ich zakończeniu będzie możliwość zadawania pytań prelegentom, umówienia indywidulanej konsultacji z ekspertami (audio/video/chat), a także pobrania materiałów edukacyjnych.

Strefa Pacjenta - Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej (PDF 2,28 MB)

Fundacja Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
ul. Piękna 64A lok. 8, 00-672 Warszawa
tel. 22 628 08 63
www.ippez.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies