BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Grafika na której napisane jest wstań i jedź. W tle artystyczne bohomazy na wzór osoby jadącej wózkiem inwalidzkim po górze.

Zaproszenie na spotkanie z Łukaszem Krasoniem

Na rowerach pokonają ponad 2000 kilometrów w ciągu 44 dni. Jest ich sześcioro, ale po drodze mają przyłączać się do nich kolejni uczestnicy. Cel? Zamiana niemożliwego w możliwe. Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź” ma na celu zmotywowanie Polaków do działania. Dołączcie się do akcji w Lublinie już w najbliższy weekend! Nasi bohaterowie przyjadą do Lublina z Rzeszowa w sobotę ok. 19.00.

Pomysłodawca akcji, Łukasz Krasoń, choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Od siódmego roku życia porusza się na wózku. Jak sam przyznaje, bardzo długo szukał odpowiedzi na to, dlaczego go to spotkało. Pewnego dnia po prostu uznał, że to nie ma znaczenia, że jego życie to coś więcej, niż walka ze swoim słabościami.

– Udało mi się odnaleźć swoją drogę w życiu i jest nią pomoc innym ludziom w pokonywaniu ich słabości – mówi Łukasz – A przy tym chcę, żeby ta walka nie była katorgą, tylko dobrą zabawą. Stąd pomysł na zorganizowanie ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego „Wstań i Jedź”.

Łukasz nie jest w stanie korzystać z normalnego roweru, ani z handbike’a, dlatego podróż odbędzie w skonstruowanym specjalnie dla niego GoWerze – połączeniu roweru i gondoli. W trakcie całej trasy towarzyszyć mu i wspierać go będzie pięć osób, w tym jego żona – Gosia. Ekipa liczy na to, że w trakcie pokonywania kolejnych odcinków przyłączać będą się do nich inni. Do Konwoju Rowerowego może dołączyć każdy, kto zdecyduje się pokonać wspólnie z nim jakiś odcinek.

„Wstań i Jedź” w ciągu 44 dni ma pokonać trasę liczącą 2204 kilometry – miejscem startu i mety jest Wrocław. Po drodze zatrzyma się między innymi w Opolu, Katowice, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i Szczecinie. W sumie – w 14 miastach. W każdym z nich organizowane są spotkania motywacyjne – Opowieści Inspirującej Treści, które w Lublinie odbędą się w niedzielę 23 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

– Podczas OIT będziemy opowiadać o tym, dlaczego tak ważne jest określenie tego, kim się jest i wyznaczenie sobie celów – tłumaczy Łukasz Krasoń – Będziemy mówić o strachu i stereotypach, które blokują nas w naszej drodze na szczyt. O upadku i sposobach wyjścia z niego. Cel jest jeden – pokazanie, że to, co wydaje się być niemożliwe, tak naprawdę jest jak najbardziej osiągalne. Widać to choćby po naszym przykładzie.

Spotkania OIT są bezpłatne, a w czasie ich trwania będą zbierane datki. Zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup rowerów zaprojektowanych na wzór pojazdu Łukasza. Dzięki nim osoby, które nie mogą korzystać z normalnych jednośladów, mają odzyskać radość z rowerowej przejażdżki.

***

Harmonogram przejazdu Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego „Wstań i Jedź”:

 • 8.06 – Wrocław
 • 10.06 – Opole
 • 12.06 – Częstochowa
 • 14.06 – Katowice
 • 16.06 – Kraków
 • 20.06 – Rzeszów
 • 23.06 – Lublin
 • 28.06 – Warszawa
 • 1.07 – Łódź
 • 4.07 – Toruń
 • 6.07 – Bydgoszcz
 • 9.07 – Gdańsk
 • 14.07 – Szczecin
 • 18.07 – Poznań
 • 21.07 – Wrocław, meta

Szczegółowe dane dotyczące trasy przejazdu Konwoju Rowerowego znajdują się na stronie www.wstanijedz.pl

Zachęcamy do dołączenia się na ostatnim odcinku Rzeszów – Lublin. Łukasz z żoną wjadą do Lublina w sobotę (22.06) ok. godz. 18-19. 

Trasa przejazdu:
Meta Lublin (Ścieżka rowerowa nad Zalewem Zemborzyckim – Ścieżka Rowerowa wzdłuż rzeki Bystrzycy – Wyjazd na ulicę Piłsudskiego – ul. Fryderyka Chopina – Krakowskie Przedmieście – Plac Litewski).
Opowieści inspirującej treści: niedziela (23.06) Centrum Kongresowe UP, godz. 18.00.
 
Koordynatorzy akcji „Wstań i jedź”
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies