BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zamknij Światło; Zgaś Oczy.

Zamknij Światło – Zgaś Oczy

W dniu 20 czerwca 2014r. w auli Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, odbyła się projekcja filmu „Nietykalni” z audiodeskrypcją i z napisami.

Mimo niskiej frekwencji z powodu długiego weekendu, warto było spotkać się z ludźmi i obejrzeć wspólnie film pt. „Nietykalni”.

Warte uwagi jest to, iż osoby słyszące miały możliwość obejrzenia filmu z zamkniętymi oczami, dzięki audiodeskrypcji. Jest to forma przekazywania obrazu drogą słuchową, poprzez werbalny opis treści wizualnych osobom niewidomym i słabo widzącym.

Osoby słabosłyszące i niesłyszące miały możliwość obejrzenia filmu z napisami specjalnie dostosowanymi do ich potrzeb.

Chciałbym podkreślić, że jest to pierwsza inicjatywa zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL realizujące projekt „Zamknij Światło – Zgaś Oczy” przy współpracy z Inicjatywy Specjalizacji Psychologii Zdrowia i Koła Naukowego Psychologii Rehabilitacji Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego przy pełnym wsparciu Fundacji Kultury bez Barier.

Oby więcej takich inicjatyw w celu przełamywania barier dla osób niepełnosprawnych i mam nadzieję, że to było pierwsze, ale nie ostatnie przedsięwzięcie tego typu.

Paweł Kasprzak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies