BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Widok wystawy Tamara Łempicka – kobieta w podróży

Wystawa “Tamara Łempicka – kobieta w podróży” – relacja ze zwiedzania

W dniach 18.03.2022 r. do 14.08.2022 r. w Muzeum Narodowym w Lublinie można zobaczyć jedyną w swoim rodzaju wystawę Tamara Łempicka – kobieta w podróży. Jest ona w całości poświęcona artystce oraz sztuce art déco.

Zaprezentowane obiekty to obrazy, grafiki ale także rzeczy codziennego użytku, które należały do artystki. Co zaskakujące, dzięki staraniom Zamku, sprowadzono także zielone Bugatti, samochód należący do Łempickiej.

Oprócz walorów estetycznych, szalenie ważnych przy tworzeniu wystaw, organizatorzy zadbali także o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, które mogą być zainteresowane wystawą.

Prócz kwestii oświetleniowych oraz przestrzennych, stworzono aplikację Muzeum Narodowe w Lublinie. 

Link do aplikacji na telefony z systemem Android

Link do aplikacji na telefony z systemem iOS

Audioprzewodnik po wystawach stałych, która z powodzeniem pełni także funkcje audiodeskrypcyjne dla osób niewidomych i słabowidzących. Nagrano dwie wersje językowe przewodnika, w języku polskim i ukraińskim, co pozwoli szerszemu gronu odbiorców zwiedzić wystawę.

Stworzono także tyflografiki prezentujące wystawione obiekty

Na uwagę zasługuje również fakt, że jedna z grafik, inspirowana dziełem artystki Wiosna, dzięki uprzejmości i z inicjatywy Tamara de Lempicka Estate, fundacji, która opiekuje się spuścizną artystki i DK Art Publishing został przekazany na aukcję charytatywną.

Fundusze z niej w całości zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Zdjęcie grafiki wg obrazu autorstwa Tamary Łempickiej Wiosna
Fot. Muzeum Narodowe w Lublinie

Regulamin, zasady uczestnictwa oraz link do licytacji, znajdują się na stronie internetowej Muzeum Narodowego w Lublinie.

Serdecznie zachęcam do odwiedzenia nowo otwartej wystawy przez każdego zainteresowanego.

Galeria zdjęć

Zuzanna Markowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies