BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisami: nałęczowskie stowarzyszenie charaktatywne.

WTZ w Nałęczowie ma nowego busa

We wtorek 11 kwietnia 2017 r. w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Nałęczowie odbyła się uroczystość poświęcenie nowego autobusu, który Nałęczowskie Stowarzyszenie zakupiło na potrzeby związane z przewozem osób z niepełnosprawnością na zajęcia terapeutyczne.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście tacy jak: Starosta Powiatu Puławskiego Pan Witold Popiołek, Członek Zarządu Powiatu ds. Społecznych Pan Leszek Gorgol, Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Powiatu Puławskiego Pani Anna Połowska, Dyrektor PFRON w Lublinie Pan Jerzy Dębski, Pani Iwona Osmałek PFRON Lublin, Burmistrz Miasta i Gminy Nałęczów Pan Andrzej Ćwiek, Wójt Gminy Wąwolnica Pan Marcin Łaguna, Wójt Gminy Kurów Pan Stanisław Wójcicki, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach Pani Małgorzata Suszek Zawadzka, Dyrektor Gimnazjum im. Andriollego w Nałęczowie Pani Urszula Stefanyszyn, Dyrektor Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie Pan Jerzy Rosiak.

Na zdjęciu jest biały bus. W tle budynki i drzewa. Jest pochmurnie.

W uroczystość uczestniczyli również przedstawiciele sponsorów którzy wsparli zbiórkę środków na autobus wśród których znalazła się Członek Zarządu Banku Spółdzielczego w Nałęczowie Pani Gabriela Czerniec.

Ludzie stoją na chodniku. Kobieta trzyma teczkę w dłoni. Obok niej jest nakryty długi stół zastawiony jedzeniem.

Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi przez delegacje Uczestników WTZ, a następnie poświęcenia autobusu przez zaprzyjaźnionego z placówką Księdza Kanonika Leszka Berezeckiego. W dalszej części uczestnicy spotkania udali się na uroczyste poświęcenie pokarmów i spotkanie wielkanocne do budynku Warsztatu.

Nowy autobus MERCUS MB SPRINTER posiada 20 miejsc. Jest przystosowany do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki zakupionemu autobusowi polepszyła się sytuacja związana z dojazdem osób niepełnosprawnych do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Nałęczowie. Zakup nowego autobusu dla Nałęczowskiego Stowarzyszenia Charytatywnego możliwy był dzięki projektowi „Łatwy dojazd” w ramach „Programu wyrównywania różnic III” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych . Łączna wartość projektu to 264 327,00 zł , z czego kwota 139 090,90 zł to dofinansowanie z PFRON. Pozostałe środki w kwocie 125 236,10 zł Stowarzyszenie musiało zgromadzić jako niezbędny do pozyskania dofinansowania wkład własny. Początkowo zgromadzenie tak wielkiej sumy wydawało się niemożliwe. Jednak zakup nowego, większego autobusu, który zastąpi w codziennej pracy autobus dotychczas wykorzystywany, obecnie już 11 letni autobus było nieuniknione. Zarząd NSCH podjął się więc tego trudnego zadania aby zapewnić codzienny dowóz na zajęcia uczestnikom WTZ. Dzięki życzliwości ludzi dobrej woli Nałęczowskie Stowarzyszenie Charytatywne uzbierało potrzebną do realizacji projektu kwotę. Podczas uroczystości Kierownik Warsztatu Pani Magdalena Stasiak-Toruń wielokrotnie dziękowała, w imieniu Uczestników Warsztatu i ich Rodzin osobom, które pomogły uzbierać tak dużą kwotę pieniędzy. Na zrozumienie potrzeby i wsparcie podczas zbiórki środków Stowarzyszenie mogło liczyć od Gmin z których pochodzą Uczestnicy WTZ. – Gminy Nałęczów, Kurów, Wojciechów i Wąwolnica przekazały na projekt „Łatwy dojazd” środki w kwocie 34 000,00zł. – Dzięki życzliwości prywatnych firm Stowarzyszenie zebrało kwotę 29 250,00zł . Wśród naszych darczyńców znalazły się następujące firmy: Grupy Azoty, Zakłady Azotowe „Puławy” SA Nestle Waters Polska Bank Spółdzielczy w Nałęczowie Nałęczowska Spółka Handlowa Bank Spółdzielczy w Kurowie Materne – Polska, Zakład Produkcyjny w Łopatkach Ośrodek Chirurgii Oka im. Profesora Zagórskiego w Nałęczowie Nałęczowskie Stowarzyszenie Charytatywne jest organizacją pożytku publicznego. Od kilku lat środki przekazane w ramach 1% od podatników Stowarzyszenie gromadziło na wkład własny niezbędny do projektu „Łatwy Dojazd”. W ten sposób Stowarzyszenie zebrało kwotę 51 561,86 zł . Uroczyste spotkanie było okazją do złożenia podziękowań również podatnikom, którzy pomogli uzbierać potrzebne pieniądze. Brakująca kwota 10 424,24 została zebrana przez członków NSCH i ich przyjaciół dzięki zbiórce makulatury, korków, darowiznom od osób prywatnych i składkom członkowskim. Wśród podziękowań znalazły się również ciepłe słowa dla młodzieży i pedagogów z Gimnazjum im. Andriollego oraz Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, którzy aktywnie wspierali zbiórkę środków.

Magdalena Stasiak-Toruń

Nałęczowskie Stowarzyszenie Charytatywne

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies