BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis: “Galeria Labirynt”.

Wernisaż wystawy „Dużo pracy” i zaproszenie na aukcje

13 września, w piątek, w Galerii Labirynt, punktualnie o godz. 11 rozpoczął się wernisaż wystawy „Dużo pracy” prezentującej dorobek Artystów, którzy na co dzień tworzą w pracowni plastycznej Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty.

Mieszkańcy Lublina nie po raz pierwszy mogą podziwiać prace wychowanków Janusza Padzińskiego w gościnnych progach Labiryntu. Od kilku bowiem już lat Mieszkańcy DPS-u regularnie uczestniczą w szeregu działań twórczych wpisanych w program wystawienniczy i edukacyjny galerii. Efektem tej współpracy jest co roku wystawa podsumowująca kolejny sezon. Tytuł wystawy nawiązuje do ogromu pracy już włożonej przez Artystów w swoje dzieła, a także zwraca uwagę na to, że tyle samo wysiłku jeszcze przed Nimi.

Wśród 40 prezentowanych prac zobaczyć można znane sympatykom DPS-owej pracowni, charakterystyczne dla poszczególnych Artystów: tańczące żyrafy Jarosława Kamińskiego, portrety dwóch panów Stanisławów – Śliwińskiego i Rydzewskiego oraz Janusza Macha, pełne ekspresji koty i psy Jana Kurowskiego, „iksy” Anny Imgront, a także pejzaże Anny Zygar. Jak podkreślają organizatorzy, autorki i autorzy wystawianych prac stworzyli unikalne, wieloelementowe cykle.

Wystawa, o której mowa, jest wydarzeniem dodatkowym. W materiałach przygotowanych przez Organizatorów można przeczytać, iż jest to wystawa aukcyjna, a jej zorganizowanie podyktowało samo życie. Nad ranem 31 sierpnia 2019 roku w DPS-ie wybuchł pożar, w wyniku którego zniszczeniu uległ dach budynku, mieszkańców ewakuowano, obecnie trwają prace związane z przygotowaniem ekspertyz technicznych. Artyści, tworzący w pracowni plastycznej DPS, chcieli pokazać mieszkańcom naszego miasta, że Dom powoli otrząsa się z tragedii, że nie dają za wygraną i próbują wracać do swoich codziennych obowiązków i czynności. Postanowili także swoim talentem przyczynić się do odbudowy Domu i swoje prace traktują jako cegiełki. 27 września o godz. 18 w galerii Labirynt odbędzie się licytacja wystawianych prac. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie odbudowy DPS. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Warto wspomnieć, że wszystkie prace można oglądać codziennie aż do dnia licytacji w galerii Labirynt.

Fotorelacja

Fot. O. Kozachuk

Anna Bieganowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies