BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Warsztaty „Zielona kieszeń” oraz zajęcia muzyczne „Daj się zwibrować”

W dniu 6 i 10 października 2018 roku w ramach Festiwalu Kultury bez Barier w Galerii Labirynt odbyły się kolejne spotkania z cyklu „Zielona kieszeń” z bieżącym tłumaczeniem na język migowy.

Na warsztatach uczestnicy wcielili się w projektantów zieleni i podzieleni na dwie grupy uatrakcyjnili skwer usytuowany przy Galerii Labirynt oraz taras osiedlowy przy ul. Ćwiklińskiej w Lublinie zamieniając je w substytut miniparku z funkcjami rekreacyjnymi.

Na stole leżą zdjęcia miasta, łąki i terenów zielonych. Obok zdjęć leży plan zagospodarowania.

Na zakończenie tegorocznego festiwalu w dniu 14 października 2018 roku Galeria Labirynt zorganizowała zajęcia muzyczne pt. „Daj się zwibrować” dla osób niesłyszących, słabosłyszących i ich rodzin.

Mali i duzi zagrali na instrumencie afrykańskim tzw. djembe i uderzali w bębny wydobywając dźwięki typu: bas i ton.

Następnie odbył się teatrzyk kamishibai – czyli japońska sztuka opowiadania za pomocą ilustracji. Pani Sylwia Lasok opowiedziała dzieciom historię pewnego groszka, który przechodzi okres rozwoju od małego nasionka do dorosłej rośliny.

Ostatnim etapem programu była zabawa rytmiczna – stukanie kolorowymi bum bum rurkami o parkiet. Każdy poszczególny kolor bum bum rurek oddawał określone dźwięki, dzięki temu dzieci miały możliwość zapoznać się z różnorodną gamą i wysokością dźwięków. Przy akompaniamencie pani Sylwii dzieci zagrały melodię piosenki.

Są dzieci siedzące w kole. Dwie kobiety pokazują coś dłońmi. W środku koła położone są tablice z narysowanymi różnymi kształtami geometrycznymi. Dzieci trzymają w dłoniach kolorowe długie tuby.

Podczas wszystkich zajęć uczestnicy mieli okazję nie tylko się dobrze bawić, ale i spróbować czegoś niestandardowego, przeżyć kreatywnie czas. Panowała miła i swobodna atmosfera.

Korzystając z okazji chciałabym na koniec pochwalić Galerię Labirynt, która nie tylko włączyła się w Festiwal Kultury bez Barier, ale też z własnej inicjatywy realizuje ideę dostępności dając osobom z niepełnosprawnością a szczególnie z wadami wzroku i słuchu możliwość uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, czego dowodem jest kolejne wydarzenie tłumaczone na PJM – spotkanie z Sebastianem Cichockim, na które serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 24 października. Więcej szczegółów w: Galerii Labirynt

Magdalena Zawadzka

Fot. Małgorzata Pomarańska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies