Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego zaprasza do udziału w warsztacie pt. "Zapewnienie DOSTĘPNOŚCI przez organizacje pozarządowe - jak zrealizować ustawowy obowiązek?", który odbędzie się w najbliższy czwartek 27 czerwca w godz. 15:00-19:00.
Szkolenie jest bezpłatne i odbędzie się na platformie ZOOM. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają link do spotkania na podany adres mailowy. Liczba miejsc jest ograniczona.
Warsztat pomoże organizacjom w praktyczny sposób zapoznać się z wymaganiami ustawy o dostępności i wdrożyć odpowiednie rozwiązania w swoich organizacjach. Warsztat prowadzony będzie w sposób praktyczny, z wykorzystaniem licznych przykładów i kazusów, metodami aktywnymi angażującymi uczestników.
Udział w warsztacie i zdobyte podczas ich trwania wiedza i kompetencje pozwolą na:
- Poznanie i zrozumienie obowiązujących przepisów dotyczących dostępności, w tym ustaw i rozporządzeń.
- Zwiększenie świadomości na temat potrzeby zapewnienia dostępności osobom z niepełnosprawnościami oraz innymi grupami narażonymi na wykluczenie.
- Zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do wdrożenia dostępnych rozwiązań w działalności NGO.
- Dostosowanie działań i usług NGO do wymogów dostępności.
Program obejmuje:
- Wprowadzenie do tematu dostępności osób ze szczególnymi potrzebami.
- Dostępność w organizacji pozarządowej.
- Partnerstwa na rzecz dostępności – współpraca różnych sektorów na rzecz dostępności.
- Wprowadzenie do tematu dostępności architektonicznej.
- Elementy i obszary dostępności architektonicznej w NGO.
- Wprowadzenie do tematu dostępności komunikacyjno-informacyjnej.
- Elementy i obszary dostępności komunikacyjno-informacyjnej w NGO.
- Wprowadzenie do tematu dostępności komunikacyjno-informacyjnej.
- Elementy i obszary dostępności komunikacyjno-informacyjnej w NGO.
- Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami w NGO.
- Karta Praw Podstawowych w Unii Europejskiej.
Informacje o prowadzącej:
Agnieszka Tylutka-Gelio – Psycholog, trener, specjalista z zakresu m.in. komunikacji personalnej, budowania zespołu, obsługi klienta, rozwiązywania konfliktów, zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Mediator, specjalista ds. postępowania terapeutycznego w kryzysach, trener z kilkunastoletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, kursów, warsztatów, projektów miękkich dotyczących zwalczania nierówności, wykluczenia społecznego. W swojej codziennej pracy ma kontakt z osobami ze szczególnymi potrzebami. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu audytów dostępności w jednostkach sektora finansów publicznych, zrealizowała wiele szkoleń z zakresu dostępności, w tym dotyczącej obszaru informacyjno- komunikacyjnego. Aktywnie wspierała prace związane z dostosowaniem przestrzeni miejskiej Warszawy, Rzeszowa, Łodzi czy Poznania do potrzeb osób z niepełnosprawnością. O dostępności rozmawia chętnie i dużo, zdając sobie sprawę z potrzeby zmian, jakie są niezbędne w rzeczywistości, jaka nas otacza dla godnego i bezpiecznego życia nas wszystkich.
Źródło: frdl.org.pl