BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat wystawy fotografii Emilii Zabielskiej-Mendyk "Piękno natury" ze zdjęciem wiewiórki

W ŚDS “Mefazja” dedykowana wystawa fotografii przyrodniczej “Piękno natury” i spotkanie autorskie z Emilią Zabielską-Mendyk z Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Okręg Lubelski Związku Polskich Fotografów Przyrody kontynuuje akcję organizacji dedykowanych wystaw oraz prezentacji fotografii przyrodniczej w ośrodkach wspierających osoby, które z różnych powodów mają utrudniony dostęp do instytucji kultury i twórczości artystów.

W przyszłym tygodniu (5 grudnia 2023 r.) odbędzie się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach prowadzonej przez Okręg Lubelski Związku Polskich Fotografów Przyrody (OL ZPFP) akcji dedykowanych wystaw i prezentacji fotografii przyrodniczej, o których pisaliśmy tutaj.

Wydarzenia te mają charakter zamknięty i przeznaczone są dla osób na co dzień korzystających ze wsparcia danej placówki oraz ich rodzin i personelu.

Najbliższa wystawa będzie kontynuacją współpracy OL ZPFP z Lubelskim Stowarzyszeniem Alzheimerowskim, które zapewnia wszechstronną pomoc osobom chorym, ich rodzinom i opiekunom. Tym razem spotkanie odbędzie się w głównej siedzibie tej instytucji w Lublinie przy ulicy Towarowej 19 – w Środowiskowym Domu Samopomocy „Mefazja”. O swoich fotograficznych i przyrodniczych fascynacjach opowie Emilia Zabielska-Mendyk.

Fotografie składające się na wystawę to doskonałej jakości wydruki wykonane przez firmę Artibo, która jest jednocześnie głównym sponsorem wystawy.

Patronat medialny nad spotkaniem i całą akcją objął Biuletyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych niepelnosprawnilublin.pl oraz “Wiadomości Społeczne”- pismo Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.

ZPFP w internecie

Związek Polskich Fotografów Przyrody: https://www.zpfp.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/ZPFPpl

Okręg Lubelski ZPFP: https://www.facebook.com/OL-ZPFP-495270880528141

Na podstawie informacji przesłanej przez Pana Jerzego Liniewicza, członka ZPFP – Okręg Lubelski

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies