BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W odwiedzinach u Przyjaciela

„Przyjaciele są jak ciche Anioły,

które podnoszą nas Kiedy

nasze skrzydła zapomniały jak latać…”

W dniu 25.01.2017 r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy udali się do Ostrowa Lubelskiego do Domu Pomocy Społecznej aby odwiedzić swojego kolegę byłego uczestnika WTZ, Waldemara Szawrońskiego. W odwiedzinach brał udział zespół Bębnoludy i solista Łukasz Lisek, którzy przygotowali na tę okazję krótki program artystyczny. Wizyta była uzgodniona z dyrektorem DPS panem Tadeuszem Fituchem, który dokonał powitania.

Ludzie stoją na scenie. W dłonaiach mają instrymenty

Bębnoludy

Prezentację podejmowanych działań Warsztatu w skrócie przedstawiła kierownik Maria Lisek-Zięba. Po tym wprowadzeniu Łukasz rozpoczął spotkanie od zaśpiewania piosenki świątecznej „Dziś nadzieja rodzi się” z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego, później wykonana została wspólnie z pensjonariuszami DPS, kolęda „Cicha noc”, „Świt” z repertuaru Jacka Kieroka. Zebrane na widowni osoby bardzo chciały aby Łukasz zaśpiewał dla nich kilka kolęd. Bębnoludy zagrały kilka swoich przebojów m.in. Kankana, Polkę Kijem Capa, Czardasza, Wiązankę Polek Ukraińskich i inne swoje przeboje. Tradycyjnie do wspólnego grania zaproszona została publiczność, m.in. dyrektor DPS Tadeusz Fituch, Waldek i kilku innych mieszkańców Domu. Wspólnie zagrany został utwór „Ciap Ciap”.

Ludzie stoją na scenie. W dłonaiach mają instrymenty

Bębnoludy

Na zakończenie prezentacji Łukasz ponownie zaśpiewał piosenkę „Kochaj ile sił” i „Oj nie, nie, nie”. Na ręce pana Dyrektora zostały złożone podziękowania za możliwość przyjazdu do DPS-u oraz wręczona została praca wykonana w warsztacie, podpałki ekologiczne.

ludzie pozują do zdjecia. Obejmują się dłońmi

Łukasz, Adam, Waldek, p. Maria

Jest widownia. Ludzie uśmiechaj sie do zdjećia

Pani Ania i Waldek

Na pamiątkę spotkania uczestnicy warsztatu w imieniu całej społeczności warsztatowej przekazali upominek Waldkowi, towarzyszyło temu ogromne wzruszenie. Chwilę później uczestnicy WTZ oraz Waldek zasiedli do wspólnego stołu aby przy kawie porozmawiać, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, wyrazić tęsknotę i życzyć sobie wszystkiego dobrego.

Ludzie stoją w grupie. Pozują do zdjecia. Usmiechaja sie

Wspólne zdjęcie

„Przyjaźń jest największym darem

jaki mądrość może ofiarować,

aby uczynić całe życie szczęśliwym”

Epikur

Eliza Cyfra

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies