Poszukiwanie nowych dróg rozwoju i ustalenie planów działania na kolejne lata stanowią aktualną troskę Zarządu Lubelskiego Stowarzyszenia JESTEŚMY – organizacji osób po przebytym kryzysie psychicznym.
Troska ta jest ukierunkowana m.in. na wyłonienie grona entuzjastycznie nastawionych działaczy Stowarzyszenia, którzy gotowi byliby do wzięcia na siebie ciężaru funkcjonowania LSJ.
Ta potrzeba wsparcia Zarządu w podejmowanych przezeń działaniach stała się ostatnio pretekstem do wydania nowego, 8-go Nr Informatora LSJ, który w znacznej części (nie wyłącznie) poświęcony został informacji na temat bieżących spraw organizacji. Znaleźć w nim można także bardzo ciekawy artykuł nadesłany, ukazujący, w jaki sposób inspiracja religijna wywrzeć może korzystny wpływ na życie i proces zdrowienia pacjenta, doświadczającego kryzysu psychicznego. Informator dotarł już do lubelskich placówek wsparcia.
Do ostatnich zaangażowań Stowarzyszenia należy także udział w Zespole przygotowującym i monitorującym realizację Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Lublin na lata 2024-2030. Stowarzyszenie zgłosiło swoje wnioski i sugestie odnoszące się do pożądanego kształtu POZP zarówno w trakcie przeprowadzonego dnia 20 maja posiedzenia Zespołu, jak i drogą mailową.
Szczególnie jednak istotnym przejawem żywotności tej pacjenckiej organizacji są cyklicznie odbywane spotkania wszystkich zainteresowanych jej funkcjonowaniem – nie tylko członków, ale także potencjalnych beneficjentów i sympatyków. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się dnia 17 czerwca w poniedziałek o godz. 16:00 w lokalu LSOZP przy ul. Hutniczej 10A. Jeśli miałbym czymś dodatkowo zachęcić osoby wahające się, czy wziąć w nim udział, to uchyliłbym rąbka tajemnicy: bardzo długo zapowiadana realizacja kursu ex-in w naszym mieście nie jest zagadnieniem należącym do sfery niemożliwych do zrealizowania projektów.
Wszystkie osoby po przebytym kryzysie psychicznym, rozumiejące i odczuwające potrzebę działania na rzecz swojego środowiska jak najserdeczniej zachęcam do przybycia na to spotkanie.
Zygmunt Marek Miszczak