BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner z Logami Mars Volunteer Program oraz Fundacją Pro NGO

Szkolenia online dla organizacji pozarządowych

Fundacja Pro NGO zaprasza lokalne organizacje pozarządowe do udziału w cyklu 13-stu bezpłatnych szkoleń w ramach realizacji wyjątkowego projektu „WiedzoDzielnia”.

Spotkania te są niezwykłą okazją do tego, aby poznać bliżej środowisko biznesowe, korporacyjne oraz zasady panujące w firmach. Wolontariusze jednej z korporacji, przybliżą uczestnikom tematy związane z niezbędnymi w rozwoju organizacji obszarami: zarządzania, promocji, marketingu, realizacji projektów i wydarzeń, czy też zasad funkcjonowania i korzystania z mediów społecznościowych.

„WiedzoDzielnia” – Współpracownicy Mars podzielą się doświadczeniem z NGO’s!

Wiedza to klucz do sukcesu! Dlatego Współpracownicy Mars Polska postanowili zaangażować się w wyjątkowy projekt realizowany przez Fundację Pro NGO. Przez cały czerwiec organizacje pozarządowe będą mogły skorzystać z 13 darmowych szkoleń z tematyki biznesu. Będzie to idealna okazja, żeby dowiedzieć się nieco więcej o trendach i metodach w zarządzaniu
projektami, narzędziach marketingowych, czy o tajnikach mediów społecznościowych. Nie możecie tego przegapić!

7 czerwca wystartował projekt pod hasłem „WiedzoDzielnia”. Współpracownicy Mars Polska, którzy na co dzień pracują m.in. w obszarze sprzedaży, produkcji, marketingu, zakupów, HR czy zarządzania projektami, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Działania te realizowane są w ramach programu wolontariatu pracowniczego (Mars Volunteering Program).

Warsztaty przeprowadzone we współpracy z Fundacją Pro NGO będą okazją do podniesienia kompetencji pracowników organizacji pozarządowych, zdobycia nowych umiejętności oraz rozwoju działalności. Duży nacisk zostanie położony na zdobywanie wiedzy niezbędnej do efektywnego nawiązywania współpracy z biznesem.

„WiedzoDzielnia” to przykład tego, jak w efektywny i atrakcyjny sposób połączyć ideę wolontariatu, zachęcając pracowników do wykorzystania swojego potencjału, wiedzy i kompetencji w słusznej sprawie – mówi Daria Kulińska, dyrektorka ds. korporacyjnych Mars Polska. Projekt pomaga też odpowiadać na potrzeby organizacji pozarządowych i sprawia, że biznesowe know how, przekłada się na wsparcie społeczności.

Spotkania nastawione są na przekazywanie praktyczniej i aktualnej wiedzy, która jest przydatna do budowania trwałych relacji z biznesem oraz realizacji różnorodnych inicjatyw. Podczas warsztatów przedstawiciele NGO’s poznają m.in tajniki zarządzani projektem w sposób kreatywny dzięki metodzie Design Thinking, strategie i narzędzia negocjacyjne oraz wiele innych.

Projekt „WiedzoDzielnia” stwarza wspaniałe okoliczności do podniesienia kompetencji pracowników organizacji pozarządowych i rozwoju nowej ścieżki działalności poprzez zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności. To okazja dla lokalnych organizacji, aby dzięki uczestnictwu w spotkaniach, zdobyć praktyczną wiedzę, która pomoże podnieść efektywność pracy. Cieszymy się, że to właśnie Współpracownicy Mars postanowili podzielić się własnym doświadczeniem – mówi Grzegorz Ludwin, Prezes Zarządu Fundacji Pro NGO.

Warsztaty odbywać się będą w formie online. Żeby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy wejść na stronę Fundacji Pro NGO i kliknąć w harmonogram. Przy każdym ze szkoleń umieszczony został link z zapowiedzią warsztatu oraz formularz rejestracyjny. Szkolenia wystartowały już 7 czerwca. Program został podzielony na 13 spotkań, które potrwają do końca miesiąca.

Harmonogram szkoleń:

11.06.2021 – piątek

10:00-11:30 | Lekcje odrobione – czyli dobre praktyki organizacji dużych imprez, przez pryzmat pracy w korporacji -Przemysław Janiszewski

14.06.2021 – poniedziałek

10:00-11:30 | Dobra komunikacja – lepsza współpraca z partnerami organizacji – Ewa Kołota i Anna Ptaszek

15.06.2021 – wtorek

11:00-12:00 | Zarządzanie projektami – podstawy, raportowanie, koordynacja – Adrianna Ryzińska

16.06.2021 – środa

10:00-11:15 | Planuj to, co komunikujesz – Laura Lipska

18.06.2021 – piątek

09:00-10:00 | Zarządzanie projektami – planowanie projektu – Marta Nowak

21.06.2021 – poniedziałek

13:00-14:30 | Strategie i narzędzia negocjacyjne oraz ich wykorzystanie w NGO – Jak w dobie pracy zdalnej wykorzystać eSourcing – Tomasz Gałka i Jakub Czmoch

22.06.2021 – wtorek

11:00-12:00 | Home Office. Jak pracować z domu i nie zwariować – Adrianna Ryzińska

23.06.2021 – środa

10:00-11:30 | Narzędzia cyfrowe dla NGO – Martyna Hrankowska i Piotr Stachowiak

25.06.2021 – piątek

09:30-10:30 | LinkedIn w praktyce –  Alexandre Poirieux

28.06.2021 – poniedziałek

10:00-11:30 | Zarządzanie budżetem, praca i komunikacja z partnerem zewnętrznym – Adam Taterka

30.06.2021 – środa

09:00-10:00 | Zarządzanie projektami a praca w trybie zdalnym – Dąbrówka Schneck i Weronika Majda

O Fundacji Pro NGO:
Fundacja Pro NGO wspiera działania organizacji pozarządowych oraz jej odbiorców. Głównym celem Fundacji jest prowadzenie działań, które mają na celu ułatwić współpracę organizacji pozarządowych z firmami oraz instytucjami rządowymi.
Inspirujemy do działania firmy, korporacje oraz urzędy, tworząc innowacyjne projekty społeczne.
Mottem przyświecającym naszej Fundacji jest „Uczymy NGO mówić językiem biznesu”. Chcemy promować „3 sektor” i jego działania, wzmacniać komunikację i nawiązywanie współpracy między organizacjami, urzędami i rynkiem.

O Mars Polska: Mars Incorporated to prywatna firma rodzinna, która liczy 115 000 Współpracowników w 80 krajach na całym świecie. Zatrudniamy pełnych entuzjazmu Współpracowników, których łączy i którym przyświeca Pięć Zasad. Każda z nich – Jakość, Odpowiedzialność, Wzajemność, Wydajność i Wolność – inspiruje nas w codziennej pracy. W Polsce Mars inwestuje od 1992 roku. Obecnie biznes Marsa w naszym kraju obejmuje segment Mars Wrigley (wyroby czekoladowe, gumy do żucia, miętusy i cukierki owocowe), Petcare (jedzenie dla zwierząt) oraz Mars Global Services (centra usług wspólnych, które dostarczają usług HR, zakupowych i finansowych spółkom Mars w wielu krajach). Częścią naszego biznesu jest także Royal Canin. We wszystkich fabrykach i biurach w Polsce zatrudniamy ponad 3 tysiące osób, których nazywamy Współpracownikami. Podkreślamy w ten sposób wkład każdego z nich w rozwój firmy i odpowiedzialność za budowanie przyszłości Marsa. W Polsce działają nasze 4 fabryki (Janaszówek, Sochaczew, Poznań, Niepołomice), w których produkujemy znane i lubiane przez naszych konsumentów produkty: wyroby czekoladowe (m.in. MARS®, M&M’S®, SNICKERS®, TWIX®), gumy do żucia i miętusy (ORBIT®, WINTERFRESH®, AIRWAVES®) oraz karmę dla zwierząt (PEDIGREE®, CHAPPI®, ROYAL CANIN®, SHEBA®, WHISKAS®, PERFECT FIT®). Jesteśmy także odpowiedzialnym przedsiębiorcą, jednym z najbardziej pożądanych pracodawców i dobrym sąsiadem. Jako firma rodzinna planujemy biznes w perspektywie pokoleń. Nasz biznes budujemy w trosce o środowisko i ludzi, generując wzrost będący powodem do dumy. W całym naszym łańcuchu wartości, zrównoważony rozwój pozostaje zdecydowanie jednym z najważniejszych aspektów. Więcej informacji na www.mars.pl
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies