BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat na którym jest kostka rubika jest w różnych kolorach i wzorach na tle koloru turkusowego. Poniżej kostki jest napisane “strategia lublin 2030”

Strategia rozwoju Lublina do 2030 roku

W ramach projektu samorząd Lublina otrzymał 3,6 mln zł na realizację idei „Human Smart Cities”.

Na opracowanie nowej strategii rozwoju inteligentnego miasta do roku 2030 w ramach projektu od października 2019 roku do początku przyszłego roku odbędą się różnorodne badania społeczne oraz działania partycypacyjne m.in. konsultacje w dzielnicach Lublina, spotkania otwarte, warsztaty przyszłości, prelekcje czy gry terenowe.

Na zdjęciu jest różowa ulotka dotycząca lublina. Na ulotce jest zdjęcie uśmiechającej sie kobiety i mężczyzny.

Projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” realizowany jest w ramach konkursu dotacji „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”, który został organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, uzyskując dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014–2020 oraz z budżetu państwa.

Konkurs Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzony przez mieszkańców organizowany jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju a współfinansowany w 85 proc. ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014–2020 oraz w 15 proc. z budżetu państwa. Przygotowany przez Lublin projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” opiewa na kwotę ponad 3,6 mln zł i będzie dofinansowany w 90 proc. ze środków zewnętrznych (wymagany minimalny wkład własny po stronie miasta to 10 proc.).

Spotkanie informacyjne odbyło się w ramach Obywatelskich Śniadań Czwartkowych w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3.

Fotorelacje

 Kamil A. Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies