BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: alwernia

Sprawni niepełnosprawni

Żyjemy w czasach, w których ceni się przede wszystkim sprawność, piękno, zaradność. Wielu z nas posiada wszystko to, co potrzebne jest, by sprostać zadaniom, które niesie życie, a i tak nie zawsze nasze działanie uwieńczone jest sukcesem.

A jak radzą sobie ci, których aktywność jest w pewien sposób ograniczona ze względu na niepełnosprawność? Czy podejmują starania, by ich życie nabrało szczególnego smaku i znaczenia pomimo piętrzących się przeszkód?

Na te i inne pytania uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie będą mogli uzyskać odpowiedź podczas konferencji: Sprawni Niepełnosprawni, przygotowanej przez Stowarzyszenie ALWERNIA –  Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny przy współpracy Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie oraz Lubelskiego Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki. Konferencja odbędzie się 13 grudnia 2011 r. w RCEZ w Lubartowie. Spotkanie poprowadzą Pani Anna Szmidt i Pan Artur Jurek, którzy podzielą się osobistymi refleksjami związanymi z doświadczeniem niepełnosprawności.

W ramach konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z codziennym funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością, barierami, które napotykają, podejmując aktywność. Ponadto uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z formami pomocy osobom niepełnosprawnym. Tych, którzy zamierzają aktywnie włączyć się w pomoc innym, zapraszamy na konsultacje, podczas których będzie można rozpoznać swoje zasoby przydatne w pracy wolontarystycznej, jak również uzyskać informacje odnośnie sposobów i miejsc zaangażowania się w wolontariat.

Wsparcia finansowego do realizacji tego zadania udzieliło Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

plakat na którym jest mężczyzna na wózku. Pisze u góry Sprawni niepełnosprawni.

Program konferencji:

Data przeprowadzenia konferencji:

 • 13 grudnia 2011 r.

        

Odbiorcy:

 • klasy technikum zawodowego oraz zasadniczej szkoły zawodowej;
 • podczas I tury około 60 osób.

        

Godzina:

 • I tura: godz. 10:00 – 11:35;
 • II tura: 11:50 – 13:25.

        

Plan Konferencji:

 1. Rozpoczęcie konferencji i przedstawienie gości (RCEZ);
 2. Niepełnosprawność w codzienności (Anna Szmidt);
 3. Formy i instytucje pomocy osobom niepełnosprawnym (Anna Szmidt);
 4. Główne bariery ograniczające osoby niepełnosprawne oraz formy znoszenia tych barier (Anna Szmidt);
 5. Sytuacje ryzykowne (Artur Jurek);
 6. Aktywność osób niepełnosprawnych (Artur Jurek).

        

Konsultacje:

 • Możliwość indywidualnej rozmowy na temat różnych form wolontariatu na terenie Lubartowa.

Stowarzyszenie Alwernia – www.alwernia.org.pl

Justyna Dalentka

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies