BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Spotkanie sieci wsparcia na rzecz poprawy sytuacji osób ze schorzeniami psychicznymi

W dniu 23 maja 2018 roku odbyło się spotkanie „Sieci na rzecz poprawy sytuacji osób ze schorzeniami psychicznymi w województwie lubelskim”.

Zjazd miał na celu przedstawienie bieżących działań sieci wsparcia na rzecz poprawy sytuacji osób ze schorzeniami psychicznymi w województwie lubelskim.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z Niemiec Parittatischer Wohlfahrtsverband, Landesverband Bayern e.V. Davos Stubican, Barbara Porteniänger, Heiko Rüttenrauch. Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele, którzy pracują z osobami psychicznie z terenu województwa lubelskiego.

Podczas spotkania mówiono m.in. o koordynowaniu i sieciowaniu wsparcia w ramach budżetu projektu w mieście, województwie. Zaprezentowano zadania prowadzone przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Mówiono o pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego które mają powstać w 29 ośrodkach w Polsce. Dyskusja dotyczyła udzielenia wstępnych konsultacji dla klientów i członków ich rodzin oraz pracy grup ekspertów z województwa lubelskiego.

Kamil Artur Kuliński

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies