BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Spacer przyrodniczy, Teatr w Ogrodzie, Warsztaty tworzenia makramy – z tłum. na PJM

Fundacja Inside Out zaprasza na bezpłatne wrześniowe wydarzenia kulturalno-edukacyjne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego przez Ewelinę Lachowską.

Spacer przyrodniczy po Szerokim 

10 września (piątek) od godz. 17:30 do 19:30 

Zbiórka: Pętla Lipniak, ul. Wojciechowska 55
Nie ma ograniczeń wiekowych. Obowiązują zapisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia 40 / Biblioteka na Poziomie ul. Sławin 20, tel. 81 511 10 76, e-mail: filia40@mbp.lublin.pl

Powoli acz nieubłaganie zmierzamy w kierunku kolejnej wiosny, co oznacza, że po drodze czeka nas jesień i zima. Jeśli więc, zanim nastaną chłody, a co za tym idzie przeminie piękno roślin zielnych, chcesz się z nimi zapoznać – zapraszamy! Póki co sezon wegetacyjny trwa, a wraz z nim przygoda czekająca na trawniku, pod naszymi butami i w zakamarkach chodnikowych płyt. Bo dzikie rośliny, a o nich będzie mowa, to nasze niezauważalne miejskie towarzyszki – trujące, pachnące, magiczne, jadalne. A wszystko to przy naszych domach!

PROWADZĄCA Justyna Choro – przyrodniczka, fanka flory ruderalnej.

Teatr w Ogrodzie ,,Nowe szaty króla” – spektakl rodzinny

11 września (sobota) godz. 17:00
Teren zielony przy Bibliotece na Poziomie – Miejska Biblioteka Publiczna Filia 40 ul. Sławin 20

„Nowe szaty króla” to znana bajka Hansa Christiana Andersena. Historia o tym, że nie warto się podlizywać władcom i że warto być sobą. Opowieść z lekkim przymrużeniem oka dla najmłodszych widzów, opowiadająca o władcy, którego próżność, a ponadto próżność jego dworzan wykorzystują oszuści. Opowieść nawiązująca do powiedzenia „cesarz jest nagi”.
Czy warto być władcą takim, jak tytułowy? Czy nie zachowujemy się czasem tak samo jak władca z baśni?
Sprawdźcie sami!

Warsztaty tworzenia makramy – dla osób początkujących

12 września (niedziela) godz. 16:00-19:30
Teren zielony przy Biblioteka Na Poziomie Filia nr 40 MBP Lublin

Obowiązują zapisy w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia 40 ul. Sławin 20, tel. 81 511 10 76, e-mail: filia40@mbp.lublin.pl. Podaj imię i nazwisko i nazwę warsztatów.

Makrama to technika wyplatania rękami boho dodatków z użyciem sznurka bawełnianego. Podczas warsztatów nauczymy się podstawowych splotów oraz upleciemy lampion na nastrojowe jesienne wieczory.

PROWADZĄCA:
Angelika Chilimoniuk – Przygodę z makramą zaczęła od kwiatów. Na początku były kwietniki później makramy na ścianę, zakładki do książek, ścianki ślubne i wszystko inne. Autorka marki @lechili, na co dzień mieszka w Lublinie w wolnych chwilach żongluje.
https://www.instagram.com/lechili_pl/
https://www.facebook.com/Lechili.MakramoweDodatki

Wideozaproszenie w języku migowym

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Szerokie Ocieplenie Sąsiedzkie dzięki wsparciu Miasta Lublin, w ramach programu Dzielnice Kultury.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies