BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
logo z napisem: Gminne Centrum Kultury, Ssportu i Turystyki w Kodniu

Soliści w Kodniu

W Dniu Dziecka (01.06.2017) odbył się III Wojewódzki Festiwal Solistów Kodeń 2017. W festiwalu wzięły udział dzieci a także młodzież oraz osoby niepełnosprawne w następujących kategoriach: przedszkola (8 osób), szkoły podstawowe (31 osób), gimnazja (4 osoby), placówki dla osób niepełnosprawnych (2 osoby).

“Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu,

można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza

ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka.

David Crossby

Festiwal miał charakter konkursu. W każdej z wyżej wymienionych kategorii wyłonieni zostali laureaci. W skład jury wchodzili: dyrektor GCKSiT w Kodniu Piotr Skolimowski, kierownik ŚDS w Kodniu Beata Kupryś oraz Michał Płanda z Bialskiej Szkoły Rocka.

Ludzie siedzą na widowni. Ich twarze są skierowane na wprost do widowni.

Soliści i publiczność festiwalu

Cele festiwalu: wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcanie jej do pracy twórczej w zakresie muzyki, propagowanie piosenki polskiej wśród dzieci i młodzieży, promocja młodych wykonawców biorących udział w Konkursie, popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych, rozwijanie talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Przybliżenie na widownie. Ludzie siedzą na krzesłach. Dziewczynka pochyla głowę do młodszej stojącej na przeciwko niej dziewczynki.

Szykowanie się do występu

Dzieci i młodzież wykonywali bardzo różne piosenki, niektóre się powtarzały, inne zaś miały tylko jednego wykonawcę, jednakże każdy przygotował się do konkursu najlepiej jak potrafił. Dla części osób był to już kolejny raz na scenie, inni zmagali się z tremą przed swoim debiutem.

Jury wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych na podstawie: doboru repertuaru (tekstu i muzyki) dostosowanego do wieku i możliwości wykonawczych, umiejętności wokalnych, ogólnego wyrazu artystycznego i zaangażowania (ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki). Nagrody i wyróżnienia wraz z Komisją Artystyczną wręczał Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć.

Mężczyzna stoi na środku sali. Trzyma mikrofon w dłoni. PO jego lewej stronie w tle jest baner reklamowy stojący.

Łukasz Lisek

W konkursie Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy reprezentował solista Łukasz Lisek. W swojej kategorii został on laureatem pierwszego miejsca. Wywalczył je śpiewając piosenki: „Kochaj ile sił” oraz „Zaczarowany fortepian”. Nie obyło się jednak bez łez. U jednych były to łzy szczęścia spowodowane sukcesem, inni natomiast uronili łezkę goryczy, gdyż nie udało się im uzyskać upragnionego miejsca na podium. Atmosfera tego festiwalu była wspaniała, publika dopingowała i biła gromkie brawa by dodać otuchy solistom.

Ludzie stoją na środku sali w grupie. Pozują do zdjęcia. W dłoniach trzymają dyplomy i torby upominkowe. Uśmiechaja sie do zdjecia.

Wszyscy laureaci i jury

Wizyta w Kodniu wiąże się także z odwiedzeniem Bazyliki św. Anny, gdzie w ciszy można pokontemplować i pomodlić się.

Szczęśliwy ten, kto może być kompozytorem i wykonawcą zarazem.  

Fryderyk Chopin

Maria Lisek Zięba

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies