BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Czarny tekst na ciemnopomarańczowym tle: BEZ BARIER. Festiwale i inne wydarzenia plenerowe dostępne dla każdego

Publikacja „Festiwale bez barier oraz inne wydarzenia plenerowe dostępne dla każdego”

Zapewnienie swobodnego dostępu do dóbr, usług oraz możliwości udziału w życiu społecznym i publicznym to jeden z warunków realizacji prawa osób z niepełnosprawnościami do włączenia w społeczność, zapobiegania izolacji i segregacji społecznej.

Równie istotne jak zapewnienie każdemu równego dostępu do pracy i nauki, powinno być umożliwienie korzystania z kultury, rozrywki i wypoczynku.

W Polsce tylko nieliczne wydarzenia plenerowe, jakimi są m.in. festiwale muzyczne, są dostępne dla wszystkich uczestników, także tych z niepełnosprawnością. Chcąc zmienić tę sytuację, członkowie Narodowej Rady Rozwoju podjęli prace z udziałem ekspertów m.in. ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Kultura bez Barier nad opracowaniem publikacji zawierającej wskazówki, jak zorganizować imprezę plenerową w taki sposób, by była ona dostępna dla każdego.

„Festiwale bez barier oraz inne wydarzenia plenerowe dostępne dla każdego” to zbiór podpowiedzi ułatwiających zorganizowanie wydarzenia uwzględniającego potrzeby osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

BEZ BARIER. Festiwale oraz inne wydarzenia plenerowe dostępne dla każdego [PDF, 518 KB]

Źródło: www.prezydent.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies