BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Mężczyzna stoi przed samochodem. Na samochodzie jest naklejka z osobą na wózku oraz niebieska wstążka. Mężczyzna trzyma ręką wstążkę i jest bokiem do obiektywu.

Przegląd w Milejowie

W dniu 30.10.2019 r. odbył się „Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Milejów 2019”. Uroczystość miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie, organizatorem było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Milejowie.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystego oddania do użytku nowego samochodu, mikrobusa zakupionego przez PSONI Koło w Milejowie, przy wsparciu finansowym sponsorów oraz ze środków PFRON, następnie zgromadzeni udali się do sali widowiskowej w GOK, gdzie uroczystego otwarcia i powitania przybyłych gości dokonała p. Elżbieta Michalak vel Michalewska wiceprzewodnicząca ZK w Milejowie.

W przeglądzie wzięli udział uczestnicy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Janowiccy artyści zaprezentowali się aż w trzech występach: Katarzyna Kozdra wyrecytowała wiersz pt. „Wiara, nadzieja, miłość” Aleksandry Dec, Łukasz Lisek zaśpiewał piosenki „Anioł i Diabeł” oraz „Kocham wolność”, zaś zespół bębniarski „Bębnoludy” zagrał trzy utwory z repertuaru Starego Olsy oraz ludowe wiązanki różnych utworów.

Kobieta stoi przed mikrofonem. W ręku trzyma teczkę. Po prawej i lewej stronie na statywach są mikrofony.
Grupa osób jest na scenie. Kobiety są ubrane w kolorowe sukienki, a mężczyźni w białe koszule i czarne spodnie. NIektórzy trzymają instrumenty, a mężczyźni siedzą na krzesłach i trzymają bębny.

W przeglądzie wystąpiły następujące grupy:

  • Ach to my – Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku;
  • Iskra – Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej;
  • Pasjonaci – Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdniku;
  • Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Łęcznej;
  • Motyle – Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdniku;
  • Bębnoludy – Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy: Katarzyna Kozdra, Łukasz Lisek;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Sawinie;
  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Mełgwi;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Milejowie.
Kobieta stoi na scenie i trzyma mikrofon blisko twarzy. Jest ubrana w kolorową sukienkę w kwiaty.

Każdy zgłoszony uczestnik Przeglądu otrzymał przepiękną statuetkę oraz dyplom uczestnictwa. Organizatorzy przewidzieli również coś dla ciała, czyli można było wypić kawę, zjeść coś słodkiego i pożywnego w postaci różnych sałatek i przekąsek. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Na scenie stoi mężczyzna w garniturze. Trzyma on mikrofon blisko twarzy.
Eliza Cyfra
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies