BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zdjęcie. Na pierwszym planie wstęga odgradzająca trasę sztafety z logiem Lublin Business Run. Na drugim planie rozmazane sylwetki biegaczy biegnących na tle deptaka spacerowego w Lublinie. Biegną obok hotelu Europa.

Poszukiwani beneficjenci charytatywnego biegu Poland Business Run 2021

Trwa nabór wniosków na beneficjentów 10. edycji charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run.

Do fundacji organizującej bieg mogą zgłaszać się osoby, które potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji. W ubiegłym roku między innymi dzięki lublinianom, którzy wzięli udział w tej charytatywnej sztafecie, udało pomóc się aż 71 osobom z dysfunkcjami ruchu. Beneficjenci otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji. W Lublinie biegacze wystartują już po raz piąty.

“– W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” już setkom osób” – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run – “ale nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie firm, które od wielu lat pozostają sponsorami biegu.”

Osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się, aby dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Fundacja Poland Business Run dofinansowuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne i pomoc psychologiczną.

“– Gorąco zachęcamy do przekazywania informacji dalej – nie tylko o biegu, ale też o poszukiwaniach beneficjentów. Zależy nam, by dotrzeć do jak największej grupy osób, którym takie wsparcie jest potrzebne” – mówi Agnieszka Pleti.

Samo zgłoszenie do udziału w projekcie jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Aby zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka Jak zostać beneficjentem? Bezpośredni link tutaj: www.polandbusinessrun.pl/pl/about/jak-zostac-beneficjentem). 

Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11:00-15:00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem e-mail: k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.

Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem fundacji. Od pierwszej edycji odbywał się on we wrześniu i tegoroczna – jubileuszowa – nie będzie wyjątkiem.

10. bieg Poland Business Run wystartuje 5 września 2021 roku. W Lublinie biegacze wezmą udział już po raz piąty.

Dotychczas sztafeta odbywała się w dziewięciu miastach Polski. W 2020 roku ze względu na pandemię zmieniła ona formułę na wirtualną, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej czterokilometrowej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób zebrano środki na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.

W minionych edycjach Lublin Business Run dzięki zaangażowaniu biegaczy udało się pomóc: Mateuszowi Krzeszczykowi z Aleksandrówki (pow. chełmski), który stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej, 10-letniemu Oskarowi Wojciechowskiemu z Lublina, który w wyniku choroby miał amputowaną nogę, Maciejowi Zielińskiemu z Bełżyc, którego noga została zmiażdżona w wypadku samochodowym, a także  Danielowi Siegiedzie ze Świdnika, któremu choroba odebrała dwie nogi.

informacja przekazana przez Poland Business Run.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies