BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis na plakacie: “ Start Lublin”

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” ma nowego Prezesa

29 maja 2013r. w Warszawie na XVI Krajowym Zjeździe Delegatów Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, został wybrany nowy Prezes Związku Łukasz Szeliga –młody, dynamiczny, wykształcony zawodnik, paraolimpijczyk, mający nowe, świeże spojrzenie na nasz związek i zawodników z niepełnosprawnością.

Nowy sternik PZSN „Start”, ma 38 lat, od 2004 roku kieruje Beskidzkim Zrzeszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym „Start” w Bielsku-Białej. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012, pełnił funkcję Zastępcy Szefa Misji. Jest trenerem koordynatorem polskiej reprezentacji narciarzy alpejczyków na IP w Soczi w 2014 roku. Wchodzi w skład Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej. Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (trener II klasy narciarstwa alpejskiego). Reprezentował Polskę, na Igrzyskach Paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim w Nagano 1998 r., Salt Lake City 2002 r. i w Turynie w 2006 roku.

Plakat na którym napisane jest Łukasz Szeliga prezes. Po lewej stronie jest zdjęcie uśmiechniętego mężczyzny.

Na swojej stronie internetowej nowy Prezes napisał:

„Jestem ogromnie wdzięczny za zaufanie jakim mnie obdarzyliście, wybierając na Prezesa Polskiego Związku Sportów Niepełnosprawnych. Szczególnie dziękuję tym, którzy wspierali mnie i służyli dobrą radą. Liczę na owocną współpracę ze wszystkimi członkami PZSN „Start”.

„CZŁOWIEK DOPIERO JEST SZCZĘŚLIWY, GDY MOŻE SŁUŻYĆ, A NIE WTEDY, GDY MUSI WŁADAĆ”.

Zawodnicy, Trenerzy i Zarząd Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” w Lublinie gratulują Panu Łukaszowi Szelidze wyboru na Prezesa, życząc dużo wytrwałości w dążeniu do realizacji zakładanych celów.

Agnieszka Zańko

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies