BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Lubelskiego Stowarzyszenia "Jesteśmy"

PIOTREK

Był jednym z nas – członków Komitetu Założycielskiego Lubelskiego Stowarzyszenia JESTEŚMY.

Z właściwym sobie entuzjazmem i energią podejmował zadania, służące dopełnieniu procesu rejestracji Stowarzyszenia: angażował się w dyskusję nad przyszłym jego kształtem i programem, zawiadamiał osoby zainteresowane o mających się odbyć spotkaniach. O własnym cierpieniu mówił z humorem właściwym ludziom, którzy swoje relacje z innymi pragną opierać na tym, co buduje. Do ostatniego dnia emanował tym wewnętrznym ciepłem, które zjednywało Mu przyjaciół i pomocników, a które wyrażało się także przez gesty bezinteresownej, świadczonej innym pomocy.

Decyzje o towarzyszeniu osobie niepełnosprawnej w załatwieniu spraw urzędowych czy podjęciu obowiązków wobec kolegów i koleżanek podejmował spontanicznie, jakby obawiał się grzechu zaniechania w obliczu Dobra, jakie mógłby zanieść innym. Być może przyjmujący tę pomoc nie zawsze byli świadomi, iż za prostym gestem koleżeńskiej solidarności stoją równocześnie: – trwała wola spełnienia się na trudnej drodze służby oraz – chęć pozostawienia daleko za sobą doświadczanego na co dzień cierpienia, konsekwencji przeżywanej choroby.

Piotrek zmarł tragicznie w Lublinie w nocy z 25/26. II. 2014 r. Zbyt mało zdążyliśmy Mu dać w rodzącym się Stowarzyszeniu. Msza Św., sprawowana za spokój Jego duszy przez ks. Bogusława Suszyło w Kościele pw Św. Judy Tadeusza w Lublinie oraz słowa kapłana – to dopiero początek naszej – przyjaciół Piotra – refleksji o tym, jak wiele nosił w sobie godnych poszanowania wartości, jak wiele dla nas uczynił. Pamiętamy, iż pragnął uczynić znacznie więcej.

Zygmunt Marek Miszczak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies