Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie numer 1/2023. Jest on ogłaszany w ramach zadań zlecanych z art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Wniosek o zlecenie realizacji zadań musi zostać złożony w systemie iPFRON+. System jest dostępny pod adresem: ipfronplus.pfron.org.pl.
Wniosek możesz złożyć od 24 października 2023 roku, od godziny 1200, do 5 grudnia 2023 roku, do godziny 1200. Po tym terminie nie będzie możliwości złożenia wniosku.
W konkursie możesz:
- złożyć trzy wnioski, ale nie więcej niż dwa wnioski w jednym kierunku pomocy.
- w jednym wniosku zgłosić jeden projekt;
- złożyć wniosek wspólny – wtedy zmniejszymy limit wniosków dla Twojej organizacji oraz pozostałych Wnioskodawców, którzy zostaną wskazani we wniosku wspólnym.
Za datę złożenia wniosku uznamy datę złożenia wniosku w systemie iPFRON+.
Nie składaj papierowej wersji wniosku tylko elektroniczną.
Wniosek może podpisać osoba, która otrzyma od Twojej organizacji uprawnienie w systemie iPFRON+ do złożenia wniosku. W przypadku wniosku wspólnego, jeśli ta sama osoba będzie miała w systemie iPFRON+ dostęp do konta Wnioskodawcy-Lidera i pozostałych Wnioskodawców może podpisać wniosek w imieniu każdego Wnioskodawcy.
Pamiętaj, że wniosek, który załączymy do umowy o zlecenie realizacji zadań muszą podpisać osoby upoważnione do składania oświadczeń woli i zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu Twojej organizacji. Będziemy tego wymagać, jeżeli Twoja organizacja otrzyma dofinansowanie i będzie aktualizowała wniosek przed zawarciem umowy. To dotyczy również każdego z Wnioskodawców, którzy zostaną wskazani we wniosku wspólnym.
Na realizację zadań wybranych w ramach konkursu przeznacza się kwotę 3 400 000,00zł (słownie: trzy miliony czterysta tysięcy złotych).
Organizacje pozarządowe mogą składać wnioski dotyczące:
- kierunku pomocy 1 „wejście osób niepełnosprawnych na rynek pracy”;
- kierunku pomocy 2 „zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych”;
- kierunku pomocy 3 „wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia”;
- kierunku pomocy 4 „zapewnienie osobom niepełnosprawnym dostępu do informacji”;
- kierunku pomocy 5 „poprawa jakości funkcjonowania otoczenia osób niepełnosprawnych”;
- kierunku pomocy 6 „upowszechnianie pozytywnych postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych i wiedzy dotyczącej niepełnosprawności”.
W ramach konkursu nie można zgłosić projektu dotyczącego:
- imprezy turystycznej lub rekreacyjnej (kierunek pomocy 3), która trwa powyżej 7 dni lub która ma znamiona turnusu rehabilitacyjnego;
- szkolenia dla tłumaczy języka migowego oraz tłumaczy-przewodników (kierunek pomocy 5).
Komunikat o konkursie pochodzi ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.