BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Rozmyte tło ulicy miasta, na którym widać dwie osoby z kaskami na głowach - jedna poruszająca się na rowerze, a druga na wózku inwalidzkim z elektryczną przystawką. Pośrodku znajduje się napis w języku francuskim: Omni Livery. Hacker la plateforme de livraison n 1 pour faire changer le regard sur le handicap.

„Omnilivery”: osoby z niepełnosprawnościami dostarczają zamówienia złożone na Uber Eats

Ponad połowa Francuzów uważa, że osoby niepełnosprawne są zależne od innych. Francuski start-up Omni zmienił tę percepcję i stworzył akcję „Omnilivery”, w ramach której niepełnosprawni realizowali dostawy posiłków na specjalnie przystosowanych pojazdach, stworzonych przez firmę.

Zgodnie z badaniami, więcej niż jeden na dwóch Francuzów uważa, że osoby niepełnosprawne nie są niezależne. Takie myślenie wynika głównie z problemów, które można spotkać w przestrzeni miejskiej, np. na stacjach paryskiego metra.

Naprzeciw tym uprzedzeniom wychodzi francuski start-up Omni. Jego współzałożycielka, Charlotte Alaux, od 4. roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Firmie udało się przekształcić wózki na elektryczne, dzięki wykorzystaniu hulajnóg. Nowe urządzenia są lekkie oraz pięciokrotnie tańsze od znanych rozwiązań, które ułatwiają poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Omni podjął współpracę z agencją Saatchi & Saatchi, by wspólnie ruszyć z akcją zatytułowaną „Omnilivery”. Przez jeden dzień, osoby niepełnosprawne korzystały z urządzeń stworzonego przez start-up. Aby jak najlepiej sprawdzić funkcjonalność pojazdów, wykorzystano je do realizowania dostaw posiłków.

Osoby, które brały udział w akcji, zarejestrowały się na popularnej platformie dostawczej. Nie wspominały o swojej niepełnosprawności, dzięki czemu zszokowały zarówno klientów jak i restauratorów czy przechodniów. Dostawy zostały zrealizowane w zaskakująco szybkim tempie, czasem lepszym niż inni pracownicy, którzy poruszali się rowerami. Zamówienia zostały dostarczone w torbie z logo start-upu, w której znajdowały się materiały mające na celu zmianę sposobu myślenia i promowanie innowacyjnego rozwiązania od Omni.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z tej akcji poniżej

Źródło: nowymarketing.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies