BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Baner promujący wydarzenie

Ogólnopolska konferencja Oswoić skoliozę – konferencja nie tylko dla rodziców [14 kwietnia]

W dniu 14 kwietnia w Lublinie odbędzie się konferencja poświęcona skoliozie. Jeśli masz dziecko chore na skoliozę, samemu się z nią zmagałeś, opiekujesz się osobą bliską lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej choroby - ta konferencja jest dla Ciebie!

Zapraszamy również fizjoterapeutów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat skoliozy, oraz lekarzy zainteresowanych poznaniem nowoczesnych metod walki z tą chorobą.

Konferencja ma na celu przedstawienie wiedzy i doświadczeń specjalistów, rodziców oraz pacjentów w zakresie rozumienia, leczenia i zarządzania skoliozą na różnych etapach życia. Poznacie Państwo różnorodne metody leczenia skoliozy od rozwiązań nieoperacyjnych po chirurgiczne, z uwzględnieniem wieku pacjenta.

Na konferencji przedstawione zostaną również wyzwania z jakimi mierzą się pacjenci po operacji oraz możliwościami jakie przed nimi stoją również w kontekście ciąży oraz aktywności fizycznej.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między profesjonalistami a osobami bezpośrednio dotkniętymi problemem skoliozy, co pozwoli na lepsze zrozumienie i wsparcie pacjentów w codziennym życiu.

Organizatorem konferencji jest Klinika Ortopedii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, kierowana przez prof. dr hab. n. med. Michała Latalskiego oraz Fundacja „PoMOC ma MOC – Działamy z Pasją! – której założycielem jest Pani Renata Polisiakiewicz.

Zaproszeni goście to wybitni specjaliści z kraju, którzy wyznaczają trendy w leczeniu kręgosłupa zarówno operacyjnym jak i nieoperacyjnym.

W trakcie konferencji będzie również możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat ortez, gorsetów ortopedycznych i wózków inwalidzkich i nie tylko.

Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt biletu wynosi 100 zł.

Konferencja odbędzie się w:

Centrum Symulacji Medycznej
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
ul. Chodźki 4
20-093 Lublin.

Program konferencji

 • 9:00 – 10:00
  Rejestracja
 • 10:00 – 10:10
  Rozpoczęcie i powitanie gości
 • 10:10 – 10:30
  dr n. med. Anna Danielewicz prof. UML
  O co chodzi z tą skoliozą?
 • 10:30 – 10:50
  prof. dr hab. n. med.  Tomasz Kotwicki
  Czy operacja to jedyne wyjście?
 • 10:50 – 11:10
  dr n. med. Tomasz Potaczek
  Deformacje kręgosłupa w płaszczyźnie bocznej: hiperkifoza piersiowa, hiperlordoza, choroba Scheuermanna, kręgozmyk, kifoza wrodzona. Co to właściwe znaczy i z czym się wiąże?
 • 11:10 – 11:30
  dr hab. n. med. Wiktor Urbański      
  Leczenie operacyjne deformacji kręgosłupa w zależności od wieku dziecka – dlaczego, kiedy i jak będzie leczone moje dziecko?
 • 11:30 – 11:45
  Natalka Nowińska – operowana przez zespół Kliniki Ortopedii Dziecięcej w Lublinie, opowie o swoich doświadczeniach przed operacją, oraz życiu po niej. Uzupełnieniem będzie przedstawienie przez rodzica swoich odczuć i doświadczeń.
 • 11:45 – 12:40
  Przerwa na poczęstunek
 • 12:40 – 13:00
  dr hab. n. med. Beata Rybojad prof. UML
  Znieczulenie, przygotowanie do operacji, zagrożenia anestezjologiczne
 • 13:00 – 13:20
  dr n. med. Paweł Grabala
  Życie po operacji, ciąża, sport
 • 13:20 – 13:40
  dr n. med. Andrzej Smętkowski
  Skoliozy u dorosłych powyżej 30 roku życia: współczesne podejście do leczenia oraz perspektywy dla pacjentów.
 • 13:40 – 14:00
  prof. dr hab. n. med. Michał Latalski
  Dziecko niepełnosprawne ze skoliozą
 • 14:00 – 14:15
  Pacjent operowany przez zespół Kliniki Ortopedii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Lublinie opowie o swoim życiu przed operacją oraz zmianach jakie ona wprowadziła. Uzupełnieniem będzie opowiadane rodzica o jego odczuciach i doświadczeniach.
 • 14:15 – 15:15
  Q & A  – możliwość zadawania pytań zaproszonym prelegentom
 • 15:15 – 15:30
  Oficjalne zakończenie konferencji
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies