BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Óśmy Kolor Tęczy. Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Nad napisem serce w kolorach tęczy.

Nowe stowarzyszenie w Radzyniu Podlaskim

Nawiązując do ostatnich artykułów dotyczących wsparcia rodzin osób niepełnosprawnych, chciałabym poinformować o nowej placówce skupiającej osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Mianowicie w listopadzie 2012 roku rozpoczęło formalnie swoją działalność Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Ósmy Kolor Tęczy”.

To bardzo ważne, że w tak małym środowisku jak Radzyń Podlaski, rodzice osób niepełnosprawnych potrafili zjednoczyć się, by wspólnie działać.

 Celem stowarzyszenia są wspólne spotkania, wzajemne wsparcie w rozwiązywaniu kłopotów prawnych, z dostępem do rehabilitacji, jak również integracja społeczna. Chcemy, by osoby zdrowe i niepełnosprawne spędzały ze sobą czas. Przyjść może każdy, bez względu na wiek.

 Jako, że jesteśmy na początku działalności potrzebujemy wsparcia wszelkiego rodzaju.

Pierwsze cele jakie wyznaczono na Walnym Zebraniu To:

  1. Pomoc formalna rodzicom w uzyskaniu dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego. Wiadomo, że w tym roku mogą pojechać tylko dzieci do 16 roku życia, ale chcielibyśmy choć raz na 1-2 dni spotkać się wszyscy.

  2. Chcemy pozyskać jak najwięcej środków na ten turnus by rodzice dopłacali jak najmniej z własnej kieszeni. W tym celu planowane są aukcje, kiermasze. Tu apel do osób mogących przekazać przedmioty na licytacje.

  3. Ponieważ większość podopiecznych to dzieci, zbierane są zabawki i książki do tworzonej biblioteki.

  4. W czerwcu planowany jest duży koncert Dzieci Dzieciom, bo w Dniu Dziecka każde dziecko powinno być szczęśliwe, a że w każdym z nas jest coś z dziecka, chcielibyśmy, aby to był piękny dzień.

Piszę jako osoba, aktywna – niepełnosprawna. Oczywiście, Lublin pozostaje moją miłością na zawsze, ale bardzo bym chciała, żeby ta inicjatywa się rozwijała.

W mniejszych miejscowościach jest trudniej, sama nie wiedziałam nawet, że w okolicy jest takie grono osób niepełnosprawnych. Każdy żył odosobniony. Mamy nadzieję, że razem będzie łatwiej, radośniej.

Strona internetowa stowarzyszenia jeszcze w powijakach, ale jest  www.osmykolor.pl.

Zapraszamy do współpracy i dziękujemy za każdą formę wsparcia.

Plakat Óśmy Kolor Tęczy. Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.W tle niebo i chmury.

Marta Świć

martas8@gazeta.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies