BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis "zgłoś swój projekt" z logotypami Nocy Kultury oraz Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, umieszczone na tle fotografii pt.„Burzowa instalacja w ramach Nocy Kultury”, autorstwa Katarzyny Anny Kubiak

Noc Kultury 2023: nabór projektów trwa do 17 lutego 2023 r.

W nocy z 3 na 4 czerwca 2023 r. w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży odbędzie się 17. lubelska Noc Kultury!Hasło tegorocznej edycji Nocy Kultury brzmi „Połącz kropki!”. Otwarty nabór projektów trwa do 17 lutego 2023 r.

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Lublina (każdego z osobna a w szczególności młodzież), przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje do przygotowania specjalnych i premierowych działań kulturalnych na to niezwykłe święto miasta.

To jedyna szansa w roku, żeby wziąć czynny udział w kreowaniu programu Nocy Kultury. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 17 lutego 2023 r. (piątek) włącznie. Pomysły można przesyłać za pośrednictwem formularzy online dostępnych na stronie nockultury.pl.

Wybór ofert nastąpi najpóźniej do dnia 28 lutego 2023 r. (wtorek). Po tym terminie każdy Organizator zostanie poinformowany indywidualnie drogą mailową lub telefoniczną o decyzji Koordynatora.

Kryteria naboru

Warto zapoznać się z kryteriami, według których zostaną ocenione wszystkie zgłoszenia.

“Zależy nam aby nadesłane projekty odnosiły się do motywów roślinnych i natury, która wnika w tkankę miejską. Ważna jest również kreatywność – namawiamy do działań w niecodziennych obszarach, wyobrażania sobie siebie i miasta na nowo, zachęcają do planowania niestandardowych działań, zbaczania z utartych szlaków, szczególnie uwzględniając nieoczywiste rozwiązania, współpracę i konteksty. Istotne jest by projekty były stworzone z myślą o prezentacji podczas Nocy Kultury, dedykowane właśnie temu wydarzeniu. Warto pomyśleć o wykorzystywaniu przestrzeni publicznej i zaangażować odbiorców w swoje kulturalne działania” – piszą na stronie Organizatorzy i dołączają Regulamin naboru (Word, 20 KB).

Nabór

“Otwarty nabór to niepowtarzalna szansa szczególnie dla młodych artystów (także tych niepełnoletnich), którzy chcieliby zdobyć doświadczenie oraz zaprezentować się szerszej publiczności. Zachęcamy do śmiałego kreowania i dzielenia się swoimi pomysłami. Nie przejmuj się, jeśli to Twój debiut. Zespół Nocy Kultury pomoże Ci w planowaniu i realizacji. Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji i bezpieczeństwa uczestników festiwalu. Każdy z zainteresowanych będzie poinformowany drogą mailową lub telefoniczną o decyzji organizatora po 28 lutym 2023 r.” – mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor wydarzenia.

Otwarty nabór został podzielony na trzy kategorie:

  • Zaproś Noc Kultury do siebie  – Noc Kultury to wspaniała okazja by zaprosić publiczność do swojej siedziby i pokazać ją w niecodziennym wydaniu. Zachęcamy do przygotowania specjalnego programu lub aranżacji przestrzeni we własnej siedzibie. Wydarzenia, pokazy, wystawy, instalacje… Zachęcamy do planowania niestandardowych, premierowych działań, przygotowanych specjalnie na tę jedną Noc.
Link do otwarcia formularza Google: “NOC KULTURY 2023 – ZAPROŚ NOC KULTURY DO SIEBIE”
  • Sztuki wizualne w przestrzeni publicznej miasta – W drugiej kategorii mieści się projektowanie i wykonanie aranżacji wybranego miejsca w przestrzeni publicznej. Szeroko pojęte sztuki wizualne – instalacje, wystawy, obiekty zaaranżowane w przestrzeni publicznej. Osoba zgłaszająca swój pomysł może wskazać obszar lub konkretne miejsce, w którym chce działać – ulice, podwórko czy bramę, ale nie jest to warunek konieczny. Jeżeli pojawi się problem z wybraniem lokalizacji, organizatorzy chętnie pomogą w wybraniu tej najlepszej.
Link do otwarcia formularza Google: “NOC KULTURY 2023 – SZTUKI WIZUALNE W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ”
  • Pokazy w przestrzeni publicznej – Trzecia kategoria to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zorganizować premierowy pokaz performatywny w przestrzeni publicznej. Mamy na myśli wszelkie wydarzenia artystyczne z elementami teatru, tańca, performance, happening, pokazy i akcje interaktywne z udziałem publiczności.
Link do otwarcia formularza Google: “NOC KULTURY 2023 – POKAZY W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ”

Organizatorzy

Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.
Wydarzenie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Więcej informacji na stronie: https://nockultury.pl/pl/rusza-otwarty-nabor-projektow-do-nocy-kultury-2023/

Zespół Warsztatów Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
e-mail: news@warsztatykultury.pl
tel.: 81 466 59 08

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies