BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Nie ma na nią zgody

Każdy z nas ma jakieś słabości mniejsze lub większe. Radzimy sobie z nimi lepiej lub gorzej. Nie jeden z nas dotknięty jest chorobą tudzież niepełnosprawnością własną czy kogoś z rodziny, przyjaciół, znajomych.

Zmagamy się z tym stanem, walczymy, nie poddajemy się (oby tak było). Z czasem uczymy się z tym żyć, przystosowujemy się ale czy akceptujemy ten stan/chorobę?

O walce z chorobą Parkinsona w radiowej Trójce 2, października 2015r. w audycji GODZINA PRAWDY, zwierzali się Jagoda i Wojciech Machajkowie.

Opowiadali o radzeniu sobie na co dzień z „cichym złodziejem życia” jak nazwał chorobę Parkinsona mąż Pani Jagody. Mówili, że choroba zmienia życie nie tylko osoby chorej ale całej jej rodziny. Pan Wojciech podkreśli, że przez sześć lat od diagnozy żony nie zaakceptował tej choroby, nie ma na nią zgody.

Słuchając Państwa Machajków po ludzku wzruszyłam się. Ja, która od 25 lat mierzę się z niepełnosprawnością syna, miałam łzy w oczach.

Zachęcam do wysłuchania zwierzeń Jadwigi i Wojciecha: www.polskieradio.pl

Zdjęcie meżczyzny i kobiety. Trzymają sie za dłonie. W tle regał z książkami.

Anna Szmidt

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies