BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Guinness World Records

Na Głuskiej biją rekord Guinnessa

W piątek 6 listopada o godz. 10:00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie przy ul. Głuskiej 5 rozpocznie się bicie rekordu Guinnessa.

W tym samym czasie w trzystu szkołach w całej Polsce uczniowie zaczną przygotowywać dla siebie drugie śniadanie. Oczywiście zdrowe.

Rekord polega na uczestnictwie w tym wydarzeniu największej liczby osób. Oprócz uczniów z klas I-III w przygotowywaniu śniadania uczestniczą także nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice. Aby rekord był pobity, w każdej szkole musi brać udział minimum 25 osób. Oczywiście w każdej bijącej rekord szkole będzie przygotowywane dokładnie takie samo śniadanie. Tak duża liczba uczestników wymaga dużego pomieszczenia; bicie rekordu kulinarnego będzie się więc odbywać na sali gimnastycznej.

Biciu rekordu będą się – zgodnie z regulaminem konkursu – przyglądać niezależni, pochodzący spoza szkoły stewardzi i świadkowie (osoby znane, np. dzielnicowy, radny czy prezydent miasta). Po zakończeniu bicia rekordu stewardzi i świadkowie wypełnią po angielsku specjalne oświadczenia, które zostaną przesłane do organizatora, biura programu “Śniadanie daje moc”, a stamtąd do biura rekordów Guinnessa.

Więcej informacji można uzyskać u Anety Szacoń, szkolnego koordynatora bicia rekordu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Lublinie, tel. 504 376 060 e-mail: torayaga@wp.pl, która zaprasza do obejrzenia imprezy.

Rafał Szostak
SOSW nr 2 w Lublinie

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies