BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem: ZTM

MPK prawie bez barier

W okresie wakacyjnym wzrosła chęć poruszania się komunikacją miejską przez osoby niepełnosprawne. Wakacje to czas większej aktywności niepełnosprawnych, gdyż pogoda sprzyja spacerom po Starym Mieście, odpoczynkowi na Zalewem Zemborzyckim czy spotkaniami ze znajomymi.

Wysłałem e-maila do  MPK Lublin, ponieważ zauważyłem, że na rozkładach jazdy nie są zaznaczone pojazdy niskopodłogowe. Może w wakacje wyjeżdżają tylko takie? Uzyskałem następującą odpowiedź:

Faktycznie jest tak, że wszystkie pojazdy  w okresie letnim  powinny wyjeżdżać z zajezdni jako pojazdy niskopodłogowe (WYJĄTEK DOTYCZY TYLKO LINII 3, 4, 12 i 27 w dzień powszedni, w tych liniach pojazd niskopodłogowy jest oznaczony literą „n”). Jednak są to tylko pojazdy i potrafią czasami odmówić posłuszeństwa, wtedy wysyłany jest pojazd zastępczy, który nie zawsze jest pojazdem niskopodłogowym, ale są to przypadki incydentalne.

W razie jakichkolwiek niejasności proszę o kontakt pod numerem 7504-182

Pozdrawiam
Dariusz Dolar
MPK Lublin

Koleżanki i koledzy poruszajmy się po mieście z MPK.

Mateusz Urbański
Foto: Krzysztof Rzepecki

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies