BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na stole w kolorze drewna umieszczony jest w futerale czarny monitor brajlowski z niebieskimi klawiszami. Nad monitorem leży instrukcja obsługi sprzętu.

Monitor brajlowski

Informujemy, że Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami dysponuje monitorem brajlowskim Focus 40 Blue, zakupionym w ramach projektu "Dostępny UMCS".

Jest to komputerowe urządzenie wejścia-wyjścia służące do wyświetlania pisma Braille’a. Urządzenie uwypukla punkty brajlowskie, odpowiadające literom, cyfrom i innym znakom, które pozwalają osobom niewidomym czytać dotykiem.

Sprzęt ma przyjazną klawiaturę, wygodne elementy sterujące na przednim panelu oraz zmodyfikowane punkty brajlowskie zapewniające płynną i cichą pracę. Monitor brajlowski łączy się ze smartfonem, tabletem lub komputerem wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie i wyświetla treści dostępne na tych urządzeniach.

Dzięki zakupowi osoby z dysfunkcją narządu wzroku będą mogły samodzielnie notować oraz odczytywać tekst zapisany na monitorze brajlowskim.

Szczegółowych informacji na temat monitora udziela Zespół ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Studenci, doktoranci lub pracownicy będą mogli wypożyczyć sprzęt w celu dostosowania procesu dydaktycznego.

Dane kontaktowe:

DS. „Helios”
ul. Czwartaków 13 (sala telewizyjna)
20-036 Lublin
tel. 81 537 58 90
e-mail: punkt@poczta.umcs.lublin.pl
www.umcs.pl/pl/zespol-ds-wsparcia-osob-z-niepelnosprawnosciami

Źródło: www.umcs.pl

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies