BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
TVP3 Lublin

Moderator naszego portalu laureatem plebiscytu Piątka na Piątkę

W piątek 14. czerwca w siedzibie Lubelskiego Oddziału Telewizji Polskiej wybrano najlepszych sportowców z niepełnosprawnością w województwie lubelskim. Laureatów pierwszej edycji Plebiscytu „Piątka na Piątkę” wybrano dwutorowo.

Laureatów wybierano spośród 23 kandydatów zgłoszonych przez kluby, organizacje i fundacje z Lubelszczyzny. Mateusz Bartnik (24 procent głosów) oraz Ryszard Kubaj(23 procent głosów) to laureaci głosowania internetowego.

Pozostałą trójkę wybrała kapituła plebiscytu. Oceniane były nie tylko osiągnięcia sportowe, ale też aktywność społeczna i tworzenie pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnością. Wyróżnieni to Monika Gil, Mateusz Urbański oraz Mariusz Świszcz.

Ludzie stoją na scenie. Niektórzy trzymają torby prezentowe i koszyki. W prawym górnym rogu napisane jest TVPLUBLIN.

 Na uroczystej gali pojawili się sportowcy, działacze i ludzie związani ze środowiskiem niepełnosprawnych. Trzeba pamiętać, że sport u osób z niepełnosprawnością to nie tylko rywalizacja, ale także forma terapii.

Podczas gali specjalne wyróżnienia otrzymali także Maciej Maj, Bożena Tatarczak oraz Stanisław Janiec. Plebiscyt „Piątka na Piątkę” został zorganizowany przez TVP Lublin, Radio Er i Fundację Rozwoju Sportu w Lublinie.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies