BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Nocna fotografia budynku Nowego Ratusza w Lublinie przy Pl. Łokietka w Lublinie, będącego siedzibą Prezydenta Miasta Lublin oraz Rady Miasta Lublin oraz napis "Wyniki konkursu Miasto Kultury w roku 2023"

Miasto Lublin: Opublikowano wyniki otwartego konkursu ofert “Miasto Kultury w roku 2023”

"XXXIII Cykl Imprez Nieprzetartego Szlaku", "Lublin miga", działalność Galerii Art Brut, czy Spotkania Literackie "Ś-migamy o książkach" - to tylko niektóre przykłady projektów, dofinansowanych z budżetu miasta Lublin w programie Miasto Kultury w 2023 r., uwrażliwiające na tematy dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami.

Rok 2023 w Lublinie zapowiada się zatem niezwykle interesująco pod względem oferty kulturalnej, skierowanej do mieszkańców miasta i turystów. Organizacje pozarządowe, działające w sektorze kultury zaproponowały szereg ciekawych propozycji, zwiększających uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta.

W sumie do konkursu w programie Miasto Kultury na rok 2023 zgłoszono 125 projektów. Po ocenie formalnej do dalszego etapu przeszło 120 wniosków. Łączna kwota oczekiwanych dotacji wynosiła niemal 4 mln złotych. Ostatecznie, na podstawie rekomendacji komisji konkursowej, dotacje na realizację przyznano 84 projektom na łączną kwotę około 1,5 mln zł.

Połowa wybranych projektów (42) wpisuje się w założenia Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. 

Pełna lista projektów, które otrzymają wsparcie Miasta Lublin dostępna jest na stronie BIP UM Lublin.

Źródło: lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies