BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z napisem:” masz głos, masz wybór”.

Masz Głos, Masz Wybór

Rozpoczyna się dziesiąta edycja akcji Masz Głos, Masz Wybór, która zachęca mieszkańców i władze samorządowe do współpracy. Najskuteczniejsi uczestnicy zostaną uhonorowani Nagrodą Super Samorząd 2012.

W akcji uczestniczą organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media, które we współpracy z władzami gminy lub miasta wykonają zadania związane z problemami ważnymi dla każdej społeczności lokalnej:

  • zagospodarowanie przestrzeni publicznej;
  • wykorzystanie funduszy lokalnych;
  • przepływ informacji władze – mieszkańcy.

Do 12 kwietnia na stronie www.maszglos.pl można się zarejestrować do udziału w akcji . Uczestnicy otrzymają wsparcie (szkolenia, porady ekspertów, dofinansowanie drobnych wydatków związanych z realizacją zadania). Najskuteczniejsi zostaną wyróżnieni Nagrodą Super Samorząd 2012.

Jak mówi Joanna Załuska, koordynatorka akcji Masz Głos, Masz Wybór: „Uczestnicy akcji udowadniają, że można mieć wpływ na to co dzieje się w naszych gminach i miastach. Dzięki ich zaangażowaniu w Lubaszu zbudowano skatepark, w Legionowie przebudowę dworca uzgadniano z mieszkańcami, a w Katowicach radni zaczęli dyżurować w bibliotece. Często zmiany wydają się drobne, ale mają pozytywny wpływ na życie mieszkańców. Nasza akcja jest dla tych, którzy chcą zmian na lepsze w swojej miejscowości i z naszą pomocą będą działać skuteczniej.”

Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. Akcję organizują: Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. W 2011 roku Nagrodą pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wyróżniono pięć wspólnot lokalnych.

Olga Skarżyńska

Fundacja im. Stefana Batorego

e-mail: oskarzynska@batory.org.pl

tel.: 22 536 02 62

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies