BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat promujący wydarzenie. Treść: Miasto Lublin i Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek serdecznie zapraszaja na MARSZ RÓZOWEJ WSTAZKI 29 wrzesnia 2023 r. o godz. 13:00 Plac im. Króla Władysława Łokietka 1. PROGRAM. 13:00. Panel ekspertów ginekologiczno - onkologicznych z SPSK 1 oraz PTGO | Ratusz sala obrad Rady Miasta; 14:00. Zbiórka uczestników Marszu przed Ratuszem Plac im. Króla Władysława Łokietka 1; Powitanie uczestników Marszu Rózowej Wstazki oraz okazjonalne wystapienia; Przemarsz w korowodzie na Plac Litewski; 14:15 – 17:00. Zapisy na badania mammograficzne; Bezpłatne badania profilaktyczne, konsultacje i porady; Punkty informacyjne i edukacja prozdrowotna; Występy artystyczne.

Marsz Różowej Wstążki

Prezydent Miasta Lublin serdecznie zaprasza do udziału w "Marszu Różowej Wstążki", który odbędzie się w Lublinie w dniu 29 września 2023 r. (piątek).

Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin przy współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek. Główną ideą Marszu Różowej Wstążki jest popularyzowanie wiedzy o raku piersi, okazanie wsparcia kobietom w walce z chorobą nowotworową i zachęcanie ich do wykonywania regularnych badań mammograficznych.

Wydarzeniem towarzyszącym będą prelekcje dotyczące profilaktyki chorób onkologicznych, które odbędą się o godz. 13:00 w sali obrad Rady Miasta w Ratuszu przy Placu Króla Władysława Łokietka 1.

Wykładowcami będą specjaliści z Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK 1 oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Tematyka prelekcji:

 1. Siła profilaktyki – szczepienia przeciwko HPV oraz badania cytologiczne – dr n. med. Patrycja Ziober – Malinowska, specjalistka ginekologii i położnictwa/specjalistka ginekologii
  onkologicznej oraz lek. med. Julia Majchrzak;
 2. O profilaktyce raka piersi – lek. med. Karolina Rasoul – Pelińska, specjalistka ginekologii i położnictwa;
 3. Idzie raczek nieboraczek – lepiej zapobiegać niż leczyć – prof. dr hab n. med. Rafał Tarkowski, Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii, specjalista ginekologii i położnictwa/specjalista ginekologii onkologicznej oraz lek. med. Agnieszka Kwiatkowska– Makuch.

Program planowanej akcji zakłada, że uczestnicy Marszu po wysłuchaniu prelekcji spotkają się na Placu Króla Władysława Łokietka 1 przed Ratuszem o godzinie 14:00 i po oficjalnym otwarciu Marszu przejdą uroczyście deptakiem na Plac Litewski, gdzie do godziny 17:00 będą zorganizowane punkty informacyjno-konsultacyjne.

Podczas spotkania będzie można zapisać się na badanie mammograficzne oraz skorzystać z oferty przygotowanej przez podmioty medyczne na Placu Litewskim.

Szeroką ofertę badań profilaktycznych zaprezentują:

 • Samodzielny Publiczny Szpital
  Kliniczny nr 1,
 • Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,
 • Centrum
  Medyczne Sanitas,
 • Centrum Medyczne Luxmed. 

Podczas wydarzenia będzie można zapisać się na badania profilaktyczne oraz uzyskać konsultacje medyczne, w tym konsultacje onkologiczno-genetyczne.

W spotkaniu będzie uczestniczyła m.in. dr hab. n. med. Anna Wójcicka z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmująca się testami genetycznymi pozwalającymi dobrać odpowiednie postępowanie diagnostyczne i lecznicze dla konkretnego pacjenta.

Ofertę wsparcia dla kobiet borykających się z problemem raka piersi zaprezentuje sklep medyczny Medicus.

W spotkaniu weźmie udział także firma AVON, wspierająca aktywnie profilaktykę raka piersi. Będzie można także porozmawiać z członkiniami Lubelskiego Stowarzyszenia Amazonek. W tym roku w Marszu będą uczestniczyć także zawodniczki z Lubelskiego Klubu Sportowego Amazonki Budowlani Lublin.

Całość wydarzenia wzbogacona zostanie oprawą muzyczną w wykonaniu Zespołu „Sławiniacy”, zespołów tanecznych z Domu Kultury Łęgi, Centrum Rozwoju Dziecka oraz Zespołu FLY FIVE.

Zapraszamy do udziału w Marszu Różowej Wstążki.

Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych
ul. Zana 38, 20-601 Lublin
tel:81 466 30 80
e-mail: ion@lublin.eu

www.lublin.eu

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies