BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo Lubelskiego Stowarzyszenia "Jesteśmy"

Lubelskie Stowarzyszenie JESTEŚMY – latem

Miesiące letnie – po złożeniu w Urzędzie Skarbowym Sprawozdania z działalności za ubiegły rok – są dla członków Lubelskiego Stowarzyszenia JESTEŚMY okresem wypoczynku. Zachwyt nad pięknem morza, spacery w góry lub tylko wypady za miasto – choć wypełniają większą część przeznaczonego na rekreację czasu, nie zwalniają od odpowiedzialności za sprawy Stowarzyszenia i jego członków.

Przedstawiciele działającej na rzecz osób chorujących psychicznie organizacji wzięli zatem w ostatnim czasie udział w posiedzeniu Lubelskiego Porozumienia na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Owocem obrad jest świadomość konieczności przygotowania się do mającego się odbyć w listopadzie kolejnego Forum Psychiatrii Środowiskowej w Lublinie. Z wakacyjną atmosferą nie stoi w sprzeczności uczestniczenie w życiu społeczności osób niepełnosprawnych za pośrednictwem strony internetowej Akademii Liderów Cogito www.akademialiderowcogito.org. Ambitnym planem jest urządzenie jeszcze w miesiącu sierpniu wycieczki rowerowej w okolice Zalewu Zemborzyckiego dla osób chorujących.

Wakacyjny wypoczynek – jakkolwiek długo wyczekiwany – z perspektywy rozpoczętego już miesiąca sierpnia wydaje się być za krótkim. Wkrótce Zarząd LSJ czeka poważne wyzwanie, polegające na przygotowaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia – w lutym 2018 r. upływa bowiem pierwsza kadencja jego władz. Za kilka więc miesięcy dorobek Stowarzyszenia poddany zostanie ocenie przez ogół jego członków. O wydarzeniu tym będę zawiadamiał Czytelników portalu niepełnosprawni.lublin.pl.

Tymczasem – dla osób zainteresowanych działalnością Lubelskiego Stowarzyszenia JESTEŚMY – podaję nr telefonu prywatnego, za pośrednictwem którego można skontaktować się z Zarządem:

794 379 041 – Zygmunt Marek Miszczak.

Na zakończenie pozdrowić wypada Czytelników portalu, osoby chorujące, Ich rodziny i wszystkich, którzy z życzliwością pragną uczestniczyć w procesie upodmiotowienia i aktywizacji osób niepełnosprawnych w naszym województwie. Wszystkim życzę udanych wakacji!

Zygmunt Marek Miszczak

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies