BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
11 uśmiechniętych osób obu płci stojących w rzędzie z wyciągniętymi ku górze kciukami

„Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności” rekrutują!

Fundacja Szkoła Liderów ogłosiła nabór do rocznego, bezpłatnego programu rozwojowego dla lokalnych liderek i liderów społecznych. Jest to oferta dla osób, które mają minimum 2 lata doświadczenia w działalności społecznej, samorządowej, przewodzenia organizacjom, zespołom lub ważnej społecznie sprawie. Nabór trwa do 9 marca.

O programie

Realizowany od 2004 roku przez Fundację Szkoła Liderów program „Liderzy PAFW” jest przedsięwzięciem  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które wspiera rozwój umiejętności i kwalifikacji osób  podejmujących działania na rzecz swoich społeczności, głównie poprzez wykorzystanie metody tutoringu,  polegającej na stałej współpracy lokalnego lidera z doświadczonym tutorem.

Wyróżnikiem programu Liderzy PAFW jest różnorodność. W programie znajduje się przestrzeń dla osób o różnych poglądach, które działają w wielu obszarach, co stwarza okazję do spotkania, nawiązania relacji, wymiany doświadczeń, wspólnego działania, poznawania innych perspektyw. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję pracować przez rok pod opieką tutora, bądź tutorki, dostając indywidualne wsparcie w skutecznym pełnieniu roli lidera lokalnej społeczności lub swojego środowiska.

Jak powiedziała nam Agnieszka Wojnarowska-Śmietana: “Program jest maksymalnie włączający – odpowiadając na indywidualne potrzeby osób przyjętych, jesteśmy w stanie zapewnić także dostępność dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zapraszamy także osoby działające na rzecz szeroko rozumianego środowiska osób z niepełnosprawnościami”.

Zasadnicza część tego przedsięwzięcia to trwająca 12 miesięcy współpraca lidera z tutorem oraz cykl szkoleń dostosowany do potrzeb oraz priorytetów ich uczestników, na który składają się planowanie własnego rozwoju, budowanie zespołu, kierowanie organizacją, komunikacja, angażowanie otoczenia i  budowanie partnerstwa lokalnego. Nabyte podczas udziału w programie umiejętności mają pomóc liderom i  liderkom w podejmowanych przez nich działaniach na rzecz lokalnych społeczności.

Istotną część programu stanowi oferta dla absolwentów – inicjatywa „Alumni” – której celem jest ich wzajemna  współpraca i wymiana doświadczeń. Umożliwia im ona m.in. uczestnictwo w spotkaniach ze znanymi osobami  życia publicznego, udział w warsztatach dostosowanych do potrzeb absolwentów, a także uzyskanie dotacji z  funduszu inicjatyw absolwenckich na realizację projektów liderskich. Ponadto, od 2008 roku, w ramach  International Visitor Leadership Program, we współpracy z Ambasadą USA w Polsce, organizowane są wizyty studyjne liderów PAFW w Stanach Zjednoczonych. Rokrocznie bierze w niej udział dziesięcioosobowa grupa liderów i tutorów.

Efekty dotychczasowych siedemnastu edycji programu to podniesienie kwalifikacji blisko 800 liderów  lokalnych z całej Polski oraz powstanie ich aktywnej ogólnopolskiej sieci, a także wykształcenie 67 specjalistów w zakresie stosowania metody tutoringu.

„Liderzy PAFW” to program dla osób, które chcą się rozwijać, chcą zmieniać swoje otoczenie, swoje środowisko, chcą  zmieniać siebie. To doskonały zestaw narzędzi, wiedzy, rozwijający kompetencje liderskie po to, by ta zmiana była  skuteczna. Jeśli chcesz się rozwijać, działać dla wspólnego dobra, weź udział w programie, bo to naprawdę  niesamowita przygoda” – Patryk Białas, Fundacja BoMiasto, Katowice, uczestnik XVII edycji. 

W nagłówku logotyp "Liderzy PAFW", poniżej napis: "Otworzyłam z zespołem szóste w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom, Aleksandra Kulik, Lublin" oraz wezwanie do działania: "Aplikuj! www.liderzy.pl" po prawej stronie portret kobiety
W nagłówku logotyp "Liderzy PAFW", poniżej napis: "Daję pracę i sprawczość uchodźczyniom na Lubelszczyźnie. Ewa Kozdraj, Kamionka" oraz wezwanie do działania: "Aplikuj! www.liderzy.pl" po prawej stronie portret kobiety

Rekrutacja

Harmonogram procesu rekrutacji oraz terminarz edycji znajduje się na stronie programu https://liderzy.pl/ Tam też można zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Proces rekrutacji do XIX edycji programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności będzie trwał miesiąc. Aplikować można przesyłając wypełniony formularz wraz z niezbędnymi dokumentami w terminie od 10 lutego do 9 marca 2023 r.

Drugim etapem będą rozmowy rekrutacyjne z osobami kandydującymi realizowane w formule online.

Spośród nadesłanych zgłoszeń od kandydatów, niezależna komisja ekspertów do XIX edycji programu wybierze 46 osób.

Najważniejsze informacje i kontakt

Agnieszka Wojnarowska-Śmietana

Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności 
Fundacja Szkoła Liderów
tel. 510 078 760 
ul. Wiejska 12A, 00-490 Warszawa

 

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies