BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat kilometry dobra. Droga układa się w czerwone serce.

Kilometry dobra w Dniu Kobiet

Uroczyste świętowanie Dnia Kobiet w Ludwinie to impreza która wpisała się w kalendarz wydarzeń w Gminie Ludwin. Coroczne spotkania w tym roku poszerzono o Dzień Mężczyzny.

U góry, w prawym rogu grafika kwiatów i liści. W lewym dolnym rogu również grafika kwiatów i liści.

A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza…
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec…”

Wisława Szymborska 

Uroczystość rozpoczął witając przybyłych Wójt Gminy p. Andrzej Chabros natomiast całość poprowadziła p.Katarzyna Tkaczyk.

Starsze kobiety stojące na scenie, trzymają otwarte teczki w dłoniach. Wszystkie ubrane są podobnie lub jednakowo. Przed nimi są stojące mikrofony.

Jako pierwszy wystąpił miejscowy Klub seniora „Uśmiech jesieni” z programem poświęcony kobietom i mężczyznom. Bardzo zabawne piosenki wierszyki, dowcipy rozbawiły zgromadzonych.

„Jak Mężczyźni definiują sprawiedliwy podział obowiązków domowych?

Ona gotuje – on je
Ona sprząta – on bałagani
Ona pierze – on brudzi
Ona prasuje – on gniecie ….
Kochanie, wyrzuć śmieci.
Dopiero co siadłem, a co robiłeś.
Leżałem na kanapie”.

Dzień Mężczyzny w Polsce 2020 obchodzony jest dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. W tym roku święto panów wypada we wtorek. Termin ten nie został jednak wybrany przypadkowo. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

„My wiemy, że jest dobro.
Wiemy, że stoi ono wyżej niż piękno.
Piękno ukazuje nam istotę spraw,
ale musi mieć na sobie szatę sztuki.
Dobro zaś jest niewidzialne (…)
a sięga ducha i działa w nim tajemnie.”

Na scenie stoją osoby w różnym wieku i płci. Niektórzy z nich uśmiechają się i trzymają dyplomy oraz kwiaty w rękach

Podczas spotkania nie zabrakło podziękowań i ciepłych słów pod adresem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej i p. Marii Lisek-Zięby. Była licytacja prac, zbiórka do puszek, propagowania działań Łęczyńskiego Koła Stowarzyszenia PSONI i oczywiście kwiaty wręczane przez pana wójta. Współpraca z GCKiS w Ludwinie jest możliwa dzięki otwartości na drugiego człowieka pani Anny Czarneckiej dyrektora tejże placówki. Dziękujemy za już i polecamy się na długo, długo. Dziękujemy pani Katarzynie Tkaczyk za przeprowadzoną licytację a nabywcom prac wykonanych w WTZ dobrego i przyjemnego użytkowania. Dzięki Wam zebraliśmy 574 zł na naszą Kampanię Kilometry Dobra. Na wcześniejszym spotkaniu ofiarowano nam 830 zł.

Kobieta siedząca na scenie, przy jej ustach stojący mikrofon, w jej dłoniach gitara. Przed nią nutnik z kartkami.

Podczas spotkania było wiele podziękowań, nagród, dyplomów dla osób społecznie i nie tylko zaangażowanych w działania podejmowane na terenie Gminy Ludwin i Powiatu Łęczyńskiego.

Pani Jadwiga Piotrowicz z Przeglądu Piekarsko-Cukierniczego zachęcała panie aby składać przepisy Regionalne celem opublikowania ich. Powiedziała m.in.: Gmina Ludwin dała się poznać z wielu wspaniałych inicjatyw więc książeczka z przepisami byłaby kolejną promocją tego uroczego zakątka.

Były tez stoiska z kosmetykami, palmami (…).

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki Wam nasz plan rozbudowy placówki przybliża się wielkimi krokami. Rozbudowa placówki Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy o mieszkania wspomagane. 

Na dzień 9.03. 2020 r. stan naszego konta w ramach Kampanii Społecznej Kilometry Dobra wynosi 9578,35 zł. = 217,69 Metrów Dobra. 

Możesz nam pomóc wspierając Kampanię poprzez wpłatę na konto: 

BS Łęczna: 41 8693 0006 2001 000 3812 0001 
 

lub na stronie Kampanii Kilometry Dobra. 

Zbieraj z nami miliony złotówek, zostań Mistrzem Świata w Dobroci.

M.L-Z 

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies