BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
logo z napisem: miss polski na wózku

Kalendarz z Finalistkami wyborów Miss Polski na Wózku 2016 na rok 2017 już w sprzedaży!

Piękno bez barier to zasada, w myśl której organizowane są wybory Miss Polski na Wózku, a kalendarz z Finalistkami tego niezwykłego konkursu piękności jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Okładka kalendarza na którym jest koebueta w pomarańczowej sukience. Na górze napis “ 2017. Kalendarz Finalistek Miss Polski na Wózku”.

Fundacja Jedyna Taka, organizator wyborów Miss Polski na Wózku co roku wydaje kalendarz z Finalistkami konkursu, do którego zdjęcia powstają podczas Warsztatów Miss. Jego głównym celem jest pokazanie, że niepełnosprawność nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa oraz przełamywanie panujących stereotypów i zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością.

Kobieta w ciemno różowej sukience siedzi na białej pufie. Po prawej stronie jest koło od wózka inwalidzkiego. Poniżej jest kalendarz na miesiąc luty 2017.

Na kartach kalendarza pokazane są szczęśliwe, pełne życia kobiety, dla których wózek nie jest ograniczeniem i przeszkodą w dbaniu o swoją kobiecość. Swoją postawą udowadniają, że kobiety poruszające się na wózku to kobiety atrakcyjne i piękne, dla których cztery kółka są jedynie sposobem poruszania.

KObieta w różowej sukience siedzi na sofie. Po lewej stronie jest koło od wózka inwalidzkiego. Poniżej znajduje się kalendarz na miesiąc wrzesień 2017.

Na dwunastu kartach kalendarza – przepiękne Finalistki wyborów Miss Polski na Wózku 2016: Adrianna Zawadzińska, Patrycja Wójciak, Anna Płoszyńska, Elżbieta Zarzecka, Agata Cybuchowska, Iwona Necel, Wioleta Więckowska, Wioletta Czyjt, Paula Nolbert, Paulina Narożnik, Emilia Krok i Karolina Wyrwicz, którym w trakcie sesji pomagali niezastąpieni wolontariusze.

Kalendarz powstał z inicjatywy Fundacji Jedyna Taka, ale jego realizacja nie byłaby możliwa gdyby nie: Fundator Kalendarza: Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem Po Udarze Mózgu. Partnerzy kalendarza: Mazamed Likwidacja Barier, Polski Producent podnośników dla osób niepełnosprawnych marki Meva, Hotel Medical SPA Unitral sp. z o.o. spółka komandytowa. Wsparcie kalendarza: Galmed – Producent cewników urologicznych, Drukarnia projekt s.c., Allbag. Darczyńca kalendarza: Hotel Austeria Conference & SPA. Swój wkład w jego powstanie mieli również partnerzy Fundacji, do których należą Quickie, SOD – Paweł Janiszewski i Meyra.

Zdjęcia do kalendarza wykonał współpracujący od dawna z Fundacją Sebastian Wolny Studio IP Pracownia Fotograficzna i Castingowa. O makijaże modelek zadbała nieoceniona ekipa Perfumerie Douglas Polska, partner wyborów Miss Polski na Wózku od dwóch lat, a fryzury wykonali fryzjerzy z Akademii Berendowicz & Kublin Warszawa. Suknie wieczorowe do sesji zapewniła Viola Piekut, a buty udostępnił sklep Deichmann. Skład kalendarza wykonał Szymon Siwak.

Kalendarz jest sprzedawany w formie cegiełki na stronie www.sklep.jedyna-taka.pl z której dochód Fundacja przeznaczy na organizację wyborów Miss Świata na Wózku, które odbędą się 7. października 2017 roku na terenie Miasta Stołecznego Warszawy.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies