BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Kobiety stoją przy palenisku. Trzymają długie patyki na których nabite są kiełbaski i smażą je.

Integracyjna zabawa w WTZ w Janowicy

„Naprawdę istnieje tylko jedna radość: przebywania z ludźmi.” 

W dniu 31.07.2020 r. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej wzięli udział w zabawie integracyjnej przed rozpoczęciem przerwy wakacyjnej. Była to inicjatywa Samorządu Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Trzy kobiety siedzą przy stole i jedzą. Kobieta najbliżej obiektywu trzyma w ręce ciasto i patrzy w aparat.

Po przyjeździe do placówki rozpoczęto przygotowania do zabawy. W pierwszej kolejności robione były ostatnie porządki w pracowniach i niezbędne prace w ogrodzie. Następnie, wszyscy uczestnicy wraz z instruktorami wyszli na dwór, gdzie przy dźwiękach muzyki bawili się, tańczyli, grali w piłkę, prowadzili dyskusje. Panowała przyjemna atmosfera. Jednym z przewidzianych punktów dnia było ognisko na którym każdy upiekł sobie kiełbaskę i pieczywo. Była także sałatka, przepyszne ciasto i lody. Do picia był kompot przygotowany przez pracownię kulinarną.

Na łące są dwie piłki - żółta i czerwona. Kobieta stoi przy czerwonej piłce, która jest w powietrzu. Za nimi znajdują się gęste krzewy.

Aby spalić zbędne kalorie uczestnicy wraz z instruktorami udali się na spacer, grali w piłkę, bawili się w berka czy zbijaka – tego typu zajęcia rozwijają i wzmacniają koordynację wzrokowo-ruchową oraz orientację w schemacie własnego ciała. Na zakończenie trzeba było posprzątać piłki, skakanki, a także uprzątnąć stoły po przygotowanych pysznościach.

Drodzy Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy życzymy Wam udanego, bezpiecznego wypoczynku, abyście wrócili we wrześniu pełni energii do pracy, pełni nowych pomysłów i jak zawsze uśmiechnięci. Życzą pracownicy i kierownik WTZ oraz Zarząd Koła.

Martyna Bernecka
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies