BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
plakat na którym jest band golec uorkiestra, Ludzie pozują do zdjecia z instrumentami. Uśmiechają się.

Golec uOrkiestra w Lublinie

Jakiś czas temu zorientowałem się, że w lubelskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „GLOBUS”, odbędzie się koncert jakże znanych i lubianych braci, Pawła i Łukasza Golców. Udało mi się zarezerwować czas i załatwić wejściówki. Fenomenalny koncert „Braci z gór” odbył się 15 maja.

ludzie stoją na scenie. Na scenie są instrumenty i mikrofony. Lekkie oświetlenie.

Golec uOrkiestra zawitała do naszego miasta będąc w trasie koncertowej od 3 do 23 maja, grają dzień w dzień i jak to powiedzieli „jeszcze dajemy radę”. Na GLOBUS ściągnęła ogromna liczba fanów, którzy wypełnili halę po brzegi.

Atmosfera koncertu była wspaniała, wszyscy razem śpiewali, ręce same wyciągały się w górę do wspólnej zabawy. Zespół zaprezentował swoje najlepsze kawałki.

Na koncert przyszło kilka osób niepełnoprawnych. Przeznaczono dla nas miejsce przy samej scenie, tam mogliśmy się swobodnie bawić i wszystko widzieć.

Na imprezę udało mi się namówić moją koleżankę Alicję, która też porusza się na wózku. Razem „szaleliśmy” przy przebojach Golców. Po koncercie była możliwość podejścia, wzięcia autografów, zrobienia zdjęcia. Ponieważ ustawiła się długa kolejka fanów, ochrona udostępniła nam dojście do artystów poza kolejnością, za co dziękujemy.

Zespole „Golec uOrkiestra”,  jesteście „the best”, świetnie było być na waszym koncercie !

Zachęcam więc wszystkie osoby niepełnosprawne, te odważne i te troszkę mniej, do uczestniczenia w imprezach kulturalnych. Korzystajmy z tego. Wydarzenia kulturalne też są dla nas!

Mateusz Urbański
mateusz.urbanski.90@gmail.com
Foto: Alicja Chrostowska

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies