BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Pięć osób obu płci ogląda wystawę pn. "Śniły mi się bestie" w Galerii Labirynt w Lublinie, fot. Bartosz Górka

Głuchy Labirynt – oprowadzanie w PJM po wystawach: „Piosenka o mojej rodzinie” i „Śniły mi się bestie” – zaproszenie w PJM

Galeria Labirynt zaprasza w sobotę, 18 lutego 2023 r. o godzinie 16:00 osoby g/Głuche i słabosłyszące na oprowadzanie w polskim języku migowym (PJM). Będzie można obejrzeć dwie wystawy: „Piosenka o mojej rodzinie” oraz „Śniły mi się bestie”.

Kiedy: 18.02.2023 (sobota), godz. 16:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Oprowadzanie w polskim języku migowym (PJM).
Prowadzenie: Wioletta Stępniak
Wstęp wolny!

Wideozaproszenie w języku migowym Piktogram obrazujący tłumacza języka migowego

„Piosenka o mojej rodzinie”

Widok z wystawy "Piosenka o mojej rodzinie", fot. Olga Sawczuk
fot. Olga Sawczuk

Wystawa składa się z dokumentacji codziennego życia osoby autystycznej i jej rodziny. Pozwala zajrzeć do prywatnego archiwum zdjęć, filmów i przedmiotów. Integralną częścią wystawy są autorskie podpisy, które wraz z pracami składają się na spójną historię osoby autystycznej, która mierzy się z doświadczaniem codzienności.

Więcej o wystawie.

„Śniły mi się bestie”

Widok z wystawy "Śniły mi się bestie", fot. Bartosz Górka
fot. Bartosz Górka

Wystawa mocno osadzona w dzisiejszych realiach związanych z wojną w Ukrainie.

“Długo zastanawiałyśmy się, jak prawidłowo opowiadać o toczącej się wojnie, i postanowiłyśmy zanurzyć widza w złudzeniu stworzonym przez sny, wspomnienia, pamiętniki, rozmowy i doświadczenia, które znalazły swoje ucieleśnienie w świadectwach wojny” – mówią kuratorki: Kateryna Iakovlenko i Halyna Hleba.

Więcej o wystawie.

Daj się oprowadzić! – oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”

Jeśli zainteresowała Państwa wystawa “Piosenka o mojej rodzinie, którą relacjonowaliśmy dla Was tutaj. To tego samego popołudnia (18.02.2023 r.), nieco wcześniej – o godzinie 15:00 – odbędzie się oprowadzenie kuratorskie po wystawie, z którego dowiecie się, m.in.:

  • Jak powstała tytułowa piosenka?
  • Dlaczego w „Kanapie po dziadku” można znaleźć papierową kulkę upaćkaną flamastrami?
  • Czym jest stimowanie?

Integralną częścią wystawy są autorskie podpisy, które wraz z pracami składają się na spójną historię osoby autystycznej, która mierzy się z doświadczaniem codzienności. A ta bywa trudna – nieprzewidywalna, pełna niezrozumiałych norm społecznych, nieuniknionych rozmów z ludźmi i trudnych do zniesienia hałasów. Ale bywa też zaskakująca i interesująca, dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tego, co można robić w rodzinie.

Mimo, że na zdjęciach zobaczyć można bałagan i chaos, to wystawa działa podobnie jak mózg większości osób autystycznych: wszystko jest tu opisane wprost, w logiczny i uporządkowany sposób. Na wystawie zostaną zaprezentowane filmy, zdjęcia i instalacja.

Osoby artystyczne: Magdalena Szubielska, Malina Bułtowicz, Radosław Bułtowicz
Zespół kuratorski: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek

Daj się oprowadzić po wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”, prezentującej dokumentację codziennego życia osoby autystycznej i jej rodziny, obejrzyj prezentowane prace i ich poznaj historie!

Kiedy: 18.02.2023 (sobota), godz. 15.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Oprowadzanie odbywa się na parterze. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Oprowadzanie odbędzie się z wykorzystaniem audioprzewodników.
Oprowadzanie tłumaczone na język ukraiński.
Tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk.
Prowadzenie: Krystian Kamiński, kurator wystawy „Piosenka o mojej rodzinie”
Wstęp: w cenie biletu do galerii.

Więcej o oprowadzaniu.

Alicja Gieleta

Galeria Labirynt – Dział Promocji

tel. (81) 466 59 20 wewn. 24

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies