BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Logo z twarzą klauna z napisem: “ Dr Clown”.

Fundacja „Dr Clown”

Fundacja „Dr Clown” to 15 lat skutecznej działalności, 31 oddziałów w całym kraju, m. in. w Bydgoszczy, Jeleniej Górze, Toruniu, Lublinie, Zamościu, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Krakowie i Warszawie, od której wszystko się zaczęło.

To także, a może przede wszystkim, przeszło 600 wolontariuszy, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem, odwiedzają tygodniowo ponad 4 tysiące dzieci w 150 szpitalach i w ośrodkach specjalnych na terenie całej Polski. „Doktorzy clowni”, w kolorowych strojach, spotykają się z chorymi maluchami i pomagają im poradzić sobie z trudną sytuacją w czasie hospitalizacji.

Na podłodze siedzą trzy klauny. Po lewej stronie stoi mały chłopiec z mieczem zrobionym z balona. Klauny mają kolorowe włosy i ubrania.

Naszym celem jest, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią.

Kobieta klaun i dziewczynka są naprzeciwko siebie. Dziewczynka ma na głowie balon, a razem z kobietą mają na nosie czerwone noski. Na kolanach mają pieska zrobionego z balona.

Na bazie naszych doświadczeń z najmłodszymi pacjentami rozpoczęliśmy także program „Uśmiech dla Seniora”, którego beneficjentami są osoby w wieku 50+.

Finansujemy indywidualne zakupy protez dla dzieci po chorobach onkologicznych i wypadkach, a także dofinansowujemy indywidualne leczenie, rehabilitację i zakup lekarstw dla naszych podopiecznych.

Wraz z naszymi Partnerami tworzymy „kąciki zabaw” w przychodniach i oddziałach szpitalnych, wyposażamy świetlice, pomagamy w remontach.

Naszą działalność propagujemy na różnego rodzaju imprezach i eventach na terenie całego kraju, których w zeszłym roku zorganizowaliśmy blisko 60. Byliśmy również współorganizatorem 200 imprez.

Kilka klaunów jest na chodniku w mieście. Klaun po prawej stronie siedzi na piłce, która jest w powietrzu. Po lewej stronie dziewczyna klaun trzyma w rękach ukulele i ma otwarte usta.

W wielu z nich uczestniczyły Gwiazdy – osoby znane z telewizji i estrady, które wspierają naszą działalność, m. in. Małgorzata Socha, Karol Strasburger, Włodzimierz Zientarski. Wspierają nas również media ogólnopolskie i lokalne np. TVP Warszawa, TVP II, Radio Plus, Anty Radio.

Całokształt naszej działalności został wielokrotnie zauważony i doceniony przyznaniem wielu nagród i wyróżnień dla samej organizacji jak i jej członków, m.in. w ostatnim czasie przyznaniem przez Newsweek wyróżnienia w kategorii Społecznik roku 2013 Prezes Fundacji Annie Czerniak.

Więcej informacji na stronie www.drclown.pl

Agnieszka Sędłak

Fundacja „Dr Clown”

ul. Jagiellońska 58/128 A

03-468 Warszawa

www.drclown.pl

e-mail: info@drclown.pl

tel. +48 22 854 05 01

KRS 0000024181

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies