BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na plakacie jest malunek twarzy ludzkiej. Plakat zaprasza na VII festiwal filmowy twórczości osób niepełnosprawnych. Plakat ma całą paletę kolorów.

Festiwal filmowy już za nami!

Znamy zwycięzców VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białej Podlaskiej. Podczas imprezy zorganizowanej 25 października 2018 r. przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej w NoveKino Merkury można było obejrzeć 10 filmów o tematyce patriotycznej, bowiem hasłem imprezy było „niepełnoSPRAWNI i niepodległość”.

Na stole są statuetki w kształcie zawiniętej kartki w rulon. Pada na nie pomarańczoe światło. Obok nich są dyplomy.

Wśród nagrodzonych znalazły się trzy placówki prowadzone przez Caritas Diecezji Siedleckiej. I miejsce i nagrodę publiczności zdobył Warsztat Terapii Zajęciowej w Kisielanach za film „Opowiedz nam Ojczyzno”, II miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie za film „Nasza Niepodległa”, a III miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach za film „mój PATRIOTYZM, moja NIEPODLEGŁA”.

Festiwal to jedna z niewielu imprez tego typu w Polsce, na której osoby z niepełnosprawnością mają możliwość zaprezentowania swojego dzieła artystycznego, pokazania talentów i zdolności – mówi organizator wydarzenia Jakub Semeniuk, kierownik Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej. – W tych filmach uczestnicy pokazują swój świat przez pryzmat zadanego tematu. Osoby te często nie mają wiedzy na temat tak trudny jak niepodległość. Dlatego podczas przygotowywania tych produkcji mieli możliwość poznania historii kraju – dodaje.

Zgłoszone filmy zostały w całości stworzone przez placówki zajmujące się na co dzień wsparciem osób z niepełnosprawnościami: Warsztatów Terapii Zajęciowej (z Stoczka Łukowskiego, Kisielan, Siedlec, Skórca, Łukowa, Parczewa i Wisznic), Środowiskowych Domów Samopomocy (z Białej Podlaskiej i Międzylesia) oraz z Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies