BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Plakat na którym jest napisane europejski dzień seniora. Po prawej stronie grafika starszych ludzi będących blisko siebie.

Europejski Dzień Seniora

„Czy jest coś bardziej przyjemnego

niż starość otoczona miłością,

która chce się czegoś nauczyć” 

Cyceron

20 października obchodzony jest jako Europejski Dzień Seniora. Tak nazywamy dziś osoby starsze … starsze od nas. Czasami mówimy, że są to osoby 50+, 60+ lub 70+, ludzie drugiej młodości. Wszyscy wiemy o kim mówimy … Seniorzy to nasi rodzice, dziadkowie, nauczyciele, wychowawcy i autorytety. Szacunek należy im się zawsze, natomiast tego dnia warto to sobie przypomnieć, jeśli zapomnieliśmy. Gdyby nie ich wkład i doświadczenie być może nasze życie potoczyłoby się inaczej.

Ludzie stoją na scenie. W tle Jest informacja o Przedszkolu nr 75 w Lublinie. Ludzie trzymają w dłoniach czerwone róże i dyplomy.

Obchody Dnia Seniora służą kształtowaniu pozytywnego wizerunku osób starszych w społeczeństwie i zwracają uwagę na konieczność przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób w podeszłym wieku. Dlatego coraz częściej organizowane są rozmaite formy aktywizacji seniorów: szkolenia, kursy, warsztaty czy koła zainteresowań. Takie inicjatywy na poziomie lokalnym pomagają seniorom nie tylko się rozwijać, ale również godnie przeżywać drugą młodość.

W Teatrze Starym odbyła się ceremonia rozstrzygnięcia IV edycji konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Lublin oraz Rada Seniorów.

Celem Konkursu jest wyróżnienie miejsc w Lublinie, które oferują usługi, rabaty, zniżki oraz dostępność architektoniczną najstarszym mieszkańcom Koziego Grodu.

Obecni byli gospodarze naszego miasta Pan Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin, który złożył na ręce Przewodniczącej Rady Seniorów Pani Aliny Gucmy kwiaty oraz słowa podziękowania dla wszystkich seniorów za ich aktywność w życiu naszego miasta oraz Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta ds. Społecznych. Słowa uznania i szacunku skierował do seniorów Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski.

Uroczystość uświetnił występ artystów z Teatru Muzycznego w Lublinie.

Całość poprowadziła znana redaktorka Radia Lublin Pani Ewa Dados.

„Bez zniechęcenia kontynuujcie waszą drogę i

niech radość będzie w sercach waszych”

Jan Paweł II

Anna Szmidt

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies