BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Mężczyzna z wąsem i w okularach stoi przy pianinie i przemawia do mikrofonu. Obok niego stoi blondynka z mikrofonem. Za blondynką brunetka w krótkich włosach

Śpiewograniem pokonałam nieśmiałość

Moja przygoda z muzyką zaczęła się, kiedy miałam 7 lat.

W szkole podstawowej należałam do szkolnego chóru. Dużo śpiewałam również i w domu przy płytach moich ulubionych wykonawców (Anna Jantar, Eleni, Zofia Sośnicka).

Po ukończeniu szkoły średniej, zostałam uczestniczką warsztatów terapii zajęciowej (teatroterapia). Przez 17 lat w trakcie uczęszczania na warsztaty brałam udział w konkursach wokalnych i recytatorskich. Występowałam także w różnych spektaklach teatralnych w kraju oraz za granicą.

Od 2014 roku jestem uczestnikiem Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie przy ulicy Doświadczalnej. Będąc członkiem Stowarzyszenia uczestniczyłam w wielu konkursach wokalnych dla osób z niepełnosprawnością. W kilku ogólnopolskich zdobyłam pierwsze miejsca – Podolany, Biszcza, Dębica, Półfinał „Albertiana”.

Kobieta o blond włosach śpiewa do mikrofonu

Agnieszka Zarzycka poprzez ćwiczenia muzykoterapeutyczne przezwyciężyła barierę nieśmiałości. Jest jedną z najlepszych wokalistek wśród osób z niepełnosprawnością.

Bierze udział w licznych występach okolicznościowych na terenie województwa lubelskiego. Agnieszka swoim śpiewem uświetnia różne imprezy (spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku, występy w domach opieki społecznej, świetlicach dziennego pobytu Seniorów, Parafiady, występy dla stowarzyszeń dla osób z niepełnosprawnością, występy okolicznościowe).

Od 2014 roku opiekunem muzycznym Agnieszki jest instruktor Marek Kowal, z którym dwukrotnie wyśpiewała pierwsze miejsce w Przeglądzie Emerytów i Rencistów w kategorii duety.

Agnieszka uczy się także gry na pianinie. W domu posiada olbrzymi zbiór płyt winylowych i kompaktowych, których słucha w wolnych chwilach.

Iwona Szyszko

Materiał powstał w ramach projektu “Promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego” realizowanego w okresie 01.09.2022 – 10.12.2022 r. przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki ze środków Województwa Lubelskiego.

UWAGA: Kopiowanie, skracanie, przerabianie, wykorzystywanie fotografii i tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.niepelnosprawnilublin.pl, w innych mediach lub innych serwisach informacyjnych wymaga zgody redakcji.

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies