BIULETYN INFORMACYJNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Napis EFEKT a w literze E wpisane słowa: stowarzyszenie Inicjatyw

EFEKT we Włodawie

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych we Włodawie realizuje swoje cele poprzez:

  • aktywizację życia kulturalno – oświatowego mieszkańców Włodawy oraz wspieranie rozwoju osób narażonych na wykluczenie społeczne;

  • jednoczenie działań różnych środowisk wokół idei przeciwdziałania społecznej marginalizacji grup dysfunkcyjnych w szczególności osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży zagrożonych patologiami oraz osób w podeszłym wieku;

  • działania na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych szczególnie uzdolnionych.

Stowarzyszenie organizuje swoje cele poprzez inicjowanie działalności kulturalnej tj. organizowanie festynów i imprez kulturalnych, warsztatów twórczych i plenerów. Prowadzimy również działania w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz upowszechnianie kultury fizycznej tj. organizowanie zajęć sportowo rekreacyjnych, .

Oto kilka z zaplanowanych przez nas przedsięwzięć na rok 2014:

  • wycieczka edukacyjna do Muzeum Byłego Obozu zagłady w Sobiborze;

  • integracyjny Rajd rowerowy (17 czerwca) dla osób niepełnosprawnych;

  • uczniów miejscowych Gimnazjów, przy współpracy z Nadleśnictwem Włodawa i Gminą miejską Włodawa. W przerwie postojowej planowane jest pieczenie kiełbasek na ognisku i spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa.

Oto wzmianki z prasy z rajdu który odbył się w zeszłym roku, mamy nadzieje że tegoroczny będzie równie udany jak poprzedni liczymy tylko że pogoda w tym roku będzie dla nas bardziej sprzyjająca).

Grupa osób pozuje do zdjęcia w lesie. Niektóre osoby mają ze sobą rowery.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Efekt” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizowały Integracyjny Rajd Rowerowy, w którym udział wzięli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie, uczestnicy Powiatowego Ośrodka Wsparcia oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej.”

(red. Nowy Tydzień)

W planach mamy również zorganizowanie prelekcji o działalności celach i zadaniach Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych EFEKT i Warsztatu Terapii Zajęciowej we Włodawie dla uczniów szkół licealnych i technikum miasta Włodawa.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

ul. Sztabowa 3

22-200 Włodawa

sisefekt@onet.pl

Krystyna Skrabek – Prezes stowarzyszenia

tel.: 502332295

Rafał Szachoń

Facebook

Ta strona wykorzystuje pliki cookies, aby zapewnić jak najlepszą optymalizację treści na niej zawartych. Czytaj więcej o polityce prywatności i plikach cookies